Oyun DCS:World F-14+F/A18C 615TL!

Bu yazılımı oyun olarak görmek çok saçma kalır. Açılımına baktığınızda bile simulatör diyor. "E CMS'te de simulatör diyor" diyebilirsiniz fakat DCS'in içeriğine, oyun mekaniklerine, gerektirdiği ekipmanlara baktığınızda gerçekten bir simülatör olduğunu anlayabilirsiniz. ABD bile pilot eğitiminde kullanıyorsa bu yazılımı oyunluk yanı pek yoktur. Ha tabii ki eğlenmek için girilebilir. Ki zaten o ekipmanları alabilen kişiler için bu paralar çok da koymaz.

@mburaktekin Haklısın HOTAS olması şart gibi bir şey. İleriye yatırım için değerlendirilebilir.
Kesinlikle hocam fakat ileride HOTAS alabilir miyim veya o zamana hevesim kalır mı bilmiyorum. Kalırsa oyunu da alırım zaten.

Evet bu bir simülatör. ABD hava kuvvetleri bile DCS kullanıyor eğitim için. A-10C eğitimi veriyorlar hatta. Kaynak;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

@Osman Nuri23 Bu ''oyundan'' uzak durabilirsin. Senin ülkenin ekonomisi yüzünden adamlar 50TL'ye ''oyun'' vermek zorunda değil. Ki zaten adamlar 70 doları 400TL olarak tutuyorlar. İlgilenmiyorsan Ace Combat oynayabilirsin.
70$'a DLC satmaları da bir komedi.
Çoğu AAA oyun 70$'dan satışa çıkıyor, indirimlerle kısa süre sonra çok daha ucuza düşüyor.

Hocam arkadaşın dediğine biraz tepkilendim çünkü çok saçma insanlarımız artık 10 TL'yi bile iyi değerlendirmek istiyor Türkiye'ye özel fiyat vermeyen bu afedersiniz saçma oyuna neden alayım gidip Microsoft'un çıkardığı uçak oyununu alırım oda iyi :D
Allah Allah; MSFS mühimmat kullanmayı, gelişmiş mission editor'ü, flight model i, damage model' i falan sunduğunda haber et de ben de alayım :dddd DCS ile MSFS benzer oyunlar değil. MSFS daha çok göze hitap eden ve sivil havacılık kitlesini sarabilen bir SIM iken; DCS tamamen askeri havacılık kitlesine hitap ediyor (tabi yeni gelecek C-130J DLC si ile büyük kargo uçakları ve dolayısıyla sivil havacılık kitlesine de bi kapı aralandı) MSFS de kötülenecek bir sim değil bu arada. Gayet hoşuma gidiyor ve DCS kadar keyifli bir sim, ama dediğim gibi ikisi tamamen farklı taraflara hitap ediyor.

Hocam arkadaşın dediğine biraz tepkilendim çünkü çok saçma insanlarımız artık 10 TL'yi bile iyi değerlendirmek istiyor Türkiye'ye özel fiyat vermeyen bu afedersiniz saçma oyuna neden alayım gidip Microsoft'un çıkardığı uçak oyununu alırım oda iyi :D

Allah Allah; MSFS mühimmat kullanmayı, gelişmiş bir mission editor'ü, kaliteli Flight model, damage model falan sunduğunda haber et de ben de alayım 🤠🤠🤠🤠🤠

DCS ile MSFS benzer oyunlar değil. MSFS daha çok göze hitap eden ve sivil havacılık kitlesini sarabilen bir SIM iken; DCS tamamen askeri havacılık kitlesine hitap ediyor (tabii yeni gelecek C-130J DLC'si ile büyük kargo uçakları ve dolayısıyla sivil havacılık kitlesine de bir kapı aralandı😉)

MSFS de kötülenecek bir SIM değil bu arada. Gayet hoşuma gidiyor ve DCS kadar keyifli bir SIM, ama dediğim gibi ikisi tamamen farklı taraflara hitap ediyor.🫠

Allah Allah; msfs mühimmat kullanmayı, gelişmiş mission Editor'ü, Flight model I, damage Model'i falan sunduğunda haber et de ben de alayım: Dddd dcs ile msfs benzer oyunlar değil. Msfs daha çok göze hitap eden ve sivil havacılık kitlesini sarabilen bir SIM iken; dcs tamamen askeri havacılık kitlesine hitap ediyor (tabii yeni gelecek C-130j DLC'si ile büyük kargo uçakları ve dolayısıyla sivil havacılık kitlesine de bir kapı aralandı) msfs de kötülenecek bir SIM değil bu arada. Gayet hoşuma gidiyor ve dcs kadar keyifli bir SIM, ama dediğim gibi ikisi tamamen farklı taraflara hitap ediyor.

Allah Allah; msfs mühimmat kullanmayı, gelişmiş bir mission Editor'ü, kaliteli Flight model, damage model falan sunduğunda haber et de ben de alayım 🤠🤠🤠🤠🤠

Dcs ile msfs benzer oyunlar değil. Msfs daha çok göze hitap eden ve sivil havacılık kitlesini sarabilen bir SIM iken; dcs tamamen askeri havacılık kitlesine hitap ediyor (tabii yeni gelecek C-130j DLC'si ile büyük kargo uçakları ve dolayısıyla sivil havacılık kitlesine de bir kapı aralandı😉)

Msfs de kötülenecek bir SIM değil bu arada. Gayet hoşuma gidiyor ve dcs kadar keyifli bir SIM, ama dediğim gibi ikisi tamamen farklı taraflara hitap ediyor.🫠

Fiyatlarda hitap etse sıkıntı yok zaten hocam :D

Fiyatlarda hitap etse sıkıntı yok zaten hocam :D
Sadece TR ile alakalı bir durum değil. Zaten yeni çıkan AH-64D Apache, Mirage F1, Ka-50 BS3, Falkland map hariç tüm modüller hala 7₺ kurdan satışta. F-14 mesela sitede 80$ ama Steam'de 565₺. Tabi bu durum 2023 başlarında değişecek. Ben Xmas indirimine kadar bile bu fiyatların dayanacağını beklemiyordum ama 2023 ilk 3 ayı içerisinde garanti bir kur güncellemesi olur.

Sadece TR ile alakalı bir durum değil. Zaten yeni çıkan AH-64D Apache, Mirage F1, KA-50 BS3, falkland map hariç tüm modüller hala 7₺ kurdan satışta. F-14 mesela sitede 80$ ama Steam'de 565₺. Tabii bu durum 2023 başlarında değişecek. Ben xmas indirimine kadar bile bu fiyatların dayanacağını beklemiyordum ama 2023 ilk 3 ayı içerisinde garanti bir kur güncellemesi olur.

Hocam hastası alır zaten ben merakı olan bir insanın çıkarıp kolay kolay verebileceğini düşünmüyorum düşüncem bu aslında ben NFS seviyorum ama 1200 TL maalesef param var ama yine de almıyorum çünkü o fiyata kesinlikle değmez Max bir oyun TR için konuluyor a kalite için konuşuyorum 400-500 TL olmalı.

Hocam hastası alır zaten ben merakı olan bir insanın çıkarıp kolay kolay verebileceğini düşünmüyorum düşüncem bu aslında ben NFS seviyorum ama 1200 TL maalesef param var ama yine de almıyorum çünkü o fiyata kesinlikle değmez Max bir oyun TR için konuluyor a kalite için konuşuyorum 400-500 TL olmalı.
Bu oyun değil sadece bir uçak. Oyun olsa iyi. 🤣

Bir tane uçak için 396 TL verecek kadar uçak delisi değilim. Bir de oyunun Tüm DLC'leri zam yapmadıkları halde 15 000 TL ediyor. Tamamen para tuzağı. Türkiye için özel fiyatlandırma yapmayan bir firma. Uzak durulmalı bu oyundan.
Oyna diye zorlayan yok ayrıca sanane hocam?

Oyna diye zorlayan yok ayrıca sanane hocam?
Oyunu oynamayacağım diye oyunla ilgili görüşlerimi belirtmek için sana mı soracağım? İndirim konusu açılmış istediğim gibi fikrimi söylerim kimi katılır kimi katılmaz ama kimseden izin almam görüşümü belirtmek için burası forum. Herkes istediği gibi görüşünü belirtebilir.

Geri
Yukarı