DCS World Su25 taksi yapmıyor

Mesela Yani

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam DCS oynayanlarınız vardır bu forumda eminim. Su25 Tipi uçağı biliyorsunuz hediye olarak geliyor sizlere. Bu uçağı kullanmak istediğimde eğitime girdim öğreneyim diye oyunda ki tüm komutları yaptım yine de ileri veya geri gitmiyor uçak. Lövye hareket ediyor lakin uçakta herhangi bir problem yok. Flapler açık ama yine de hareket etmiyor uçak. Sol ve sağ motorlar açık olmasına rağmen hiçbir şey olmuyor. PageUP ve PageDown tuşlarını kullanmama rağmen uçak bir şekilde bile hareket etmiyor brakes tuşları ise Z ve X. Bu başıma bela uçağı nasıl çalıştırabilirim bir bilgisi olan var mı? Uçağın kılavuzunu incelememe rağmen yine de çalıştıramadım bir türlü. Uçakta ne zaman güç versem ekran görüntüsünde kırmızı yuvarlak ile içine aldığım yer hata veriyor dıt dıt dıt diye ses çıkartıyor uçak.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    2,9 MB · Görüntüleme: 40
Bir noktayı atlıyorsun. Hatanın ne olduğunu anlaman için ingilizceye cevir. Kanopinin tam kapandığından emin ol. Rus uçağı olduğu için dili değiştirebilir misin bilmiyorum ama.

Sırasıyla kokpiti kapatmalı, elektrik sistemini açmalı ve motorları çalıştırmalısın. Motorlar rölantide uygun devire gelene kadar gaz koluyla oynamamanı tavsiye ederim. Motorlar çalışma aşamasındayken gaz vermeye falan çalıştığında motorlar kitleniyor.

Aşağıdaki adımları tek tek izleyerek bir "cold start" yapmayı dener misin? Klavye ile oynadığını varsayarak yazıyorum.

(1) Ctrl + C Canopy' yi kapat
(2) ** Bu adım olmadan da kalkış yapabilirsin
\ bas kalkış yapacağın kuleden motor çaıştırma izni al
F5...ATC seç F3...Request Start Up
(3) Shift + L Elektrik Güç düğmesini aç ( Electric Power Switch)
(4) RAlt + Home Sol Motoru Çalıştır ( Engine Left Start )
(5) RCtrl + Home Sağ Motoru Çalıştır ( Engine Right Start) devrin yükselmesini biraz bekle (3,5 değerine gelmesi gerekiyor)
(6) ** Bu adım olmadan da devam edebilirsin
RCtrl + L Navigasyon ışıklarını aç ( Navigation Lights )
RAlt + L Tekerlek ışıklarını aç ( Gear Light Near/Far/Off)
(7) ** Bu adım olmadan da devam edebilirsin
\ bas F5...ATC bas F1..Taksi izni al ( Request taxi To Runway ) onay geldikten piste doğru taksi yapacaksın

Bir dene eğer yine aynı uyarıyı verirse tekrardan bakarız..

Aşağıdaki adımları tek tek izleyerek bir "cold start" yapmayı dener misin? Klavye ile oynadığını varsayarak yazıyorum.

(1) Ctrl + C Canopy' yi kapat
(2) ** Bu adım olmadan da kalkış yapabilirsin
\ bas kalkış yapacağın kuleden motor çaıştırma izni al
F5...ATC seç F3...Request Start Up
(3) Shift + L Elektrik Güç düğmesini aç ( Electric Power Switch)
(4) RAlt + Home Sol Motoru Çalıştır ( Engine Left Start )
(5) RCtrl + Home Sağ Motoru Çalıştır ( Engine Right Start) devrin yükselmesini biraz bekle (3,5 değerine gelmesi gerekiyor)
(6) ** Bu adım olmadan da devam edebilirsin
RCtrl + L Navigasyon ışıklarını aç ( Navigation Lights )
RAlt + L Tekerlek ışıklarını aç ( Gear Light Near/Far/Off)
(7) ** Bu adım olmadan da devam edebilirsin
\ bas F5...ATC bas F1..Taksi izni al ( Request taxi To Runway ) onay geldikten piste doğru taksi yapacaksın

Bir dene eğer yine aynı uyarıyı verirse tekrardan bakarız..
Deneyeceğim bunu hocam şu an pek müsait değilim. Çalışırsa bu dönüş yaparım.

Yeni konular

Geri
Yukarı