DDR3 RAM yükseltme

Talha3468

Femtopat
Arkadaşlar, bugün cihazımın RAM'inin yetersiz olduğunu, bu yüzden RAM takmam gerektiğini araştırarak anladım. Şimdi size anakartımı ve CPU-Z adlı uygulamadan aldığım değerleri paylaşacağım. Lütfen yardım edin.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (30).png
    Ekran Görüntüsü (30).png
    30,1 KB · Görüntüleme: 86
  • Ekran Görüntüsü (31).png
    Ekran Görüntüsü (31).png
    24,5 KB · Görüntüleme: 71
  • Ekran Görüntüsü (32).png
    Ekran Görüntüsü (32).png
    25,1 KB · Görüntüleme: 74
  • Ekran Görüntüsü (33).png
    Ekran Görüntüsü (33).png
    26,8 KB · Görüntüleme: 70
  • Ekran Görüntüsü (34).png
    Ekran Görüntüsü (34).png
    138,6 KB · Görüntüleme: 61
  • Ekran Görüntüsü (35).png
    Ekran Görüntüsü (35).png
    36,9 KB · Görüntüleme: 51
  • Ekran Görüntüsü (36).png
    Ekran Görüntüsü (36).png
    35,2 KB · Görüntüleme: 45
Arkadaşlar, bugün cihazımın RAM'inin yetersiz olduğunu, bu yüzden RAM takmam gerektiğini araştırarak anladım. Şimdi size anakartımı ve CPU-Z adlı uygulamadan aldığım değerleri paylaşacağım. Lütfen yardım edin.

Slot1'deki 2 GB olan RAM'i çıkar yerine 4 GB 800MHz RAM tak. Crucial 800MHz laptop RAM alman lazım.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (38).png
    Ekran Görüntüsü (38).png
    26,9 KB · Görüntüleme: 35
Slot1'deki 2 GB olan RAM'i çıkar yerine 4 GB 800MHz RAM tak. Crucial 800MHz laptop RAM alman lazım.
ddr3 teknolojili cihaza neden ddr 2 takayım????
Evet, 1600 MHz RAM'e ihtiyacınız var ancak ne kadar yükseltme yapmak istiyorsunuz? Biraz daha detay lütfen.
4 gb bir ram var bir tanesi 2 gb bunu 4e çıkarmakk istiyorum sorum şu ben buna 8 gb takabilir miyim?

2 adet 4 GB DDR3L (1.35V) 1600 MHz CL11 SO-DIMM RAM almalısınız. En fazla 16 GB'a kadar yükseltme yapabilirsiniz ve sadece 8 GB RAM de ekleyebilirsiniz ancak ben Dual-Channel özelliğini aktif etmeniz taraftarıyım. Böylece performansınız daha da artmış olacak.

1 adet alarak 8 GB:
.
2 adet alarak 4 GB:

2 Adet 4 GB DDR3L (1.35V) 1600 MHz almalısınız. En fazla 16 GB'a kadar yükseltme yapabilirsiniz ve sadece 8 GB RAM'de ekleyebilirsiniz ancak ben Dual-Channel özelliğini aktif etmeniz taraftarıyım. Böylece performansınız daha da artmış olacak.

1 Adet alarak 8 GB:

2 Adet alarak 4 GB:

Zatwn 1 tane 4 GB olduğu için bir tane 8 GB takarsam cihaz 12 GB RAM'i aynı anda kullanabilecek değil m?
Kusra bakamyın arkada başka bir konu daha açıktı. DDR3 olacak RAM. Ve evet yarısı gösteriliyor. DDR3 1600MHz uygundur hocam.
eyvallah hocsm çok bir bilgim olmadığından kafam karıştı ve kokrtum

Zatwn 1 tane 4 GB olduğu için bir tane 8 GB takarsam cihaz 12 GB RAM'i aynı anda kullanabilecek değil m?
Evet, sadece attığım linkteki özelliklere sahip 1 adet de alabilirsiniz ancak çok düşük ihtimal de olsa uyuşmazlık problemi olabilir. Dediğim gibi, bu düşük bir ihtimal. Yazdığımı okursanız çift kanal özelliğinin RAM miktarından daha önemli olduğunu anlarsınız. Yani 4+8 yerine 4+4 alarak daha yüksek performansa sahip olabilirsiniz. Ancak render işlemleri ile uğraşan bir insansanız 12 GB daha iyi olur. Sadece günlük işler ve oyun diyorsanız da 4 GB DDR3L (1.35V) 1600 MHz CL11 SO-DIMM RAM özelliklere sahip bir bellek alırsanız sizin faydanıza olmuş olur.

Evet, sadece attığım linkteki özelliklere sahip 1 adet de alabilirsiniz ancak çok düşük ihtimal de olsa uyuşmazlık problemi olabilir. Dediğim gibi, bu düşük bir ihtimal. Yazdığımı okursanız çift kanal özelliğinin RAM miktarından daha önemli olduğunu anlarsınız. Yani 4+8 yerine 4+4 alarak daha yüksek performansa sahip olabilirsiniz. Ancak render işlemleri ile uğraşan bir insansanız 12 GB daha iyi olur. Sadece günlük işler ve oyun diyorsanız da 4 GB DDR3L (1.35V) 1600 MHz CL11 SO-DIMM RAM özelliklere sahip bir bellek alırsanız sizin faydanıza olmuş olur.
Hşimdi fps oyunlarında ram yetmiyor bende almışken 1 kere almak istiyorum ve dual channel nedir
ayrıca ben bu 8gb takarsam iki tane 4 gb tan dah afaazla performans almaz mıyım?

Yeni konular

Geri
Yukarı