DDR3 RAM yükseltme

izzetcan

Centipat
Herkese merhabalar, öncelikle sistem özelliklerimi söylemek istiyorum:
  • Anakart modelim: H61M-S2PV rev 2.2
  • Işlemcim: Intel Core i3-3210 @3.20GHz
  • Ekran kartım: AMD Radeon HD 6670 2 GB
  • RAM: Kingston DDR3 1333MHz 4 GB (1adet)
Danışmak istediğim konu elimde para olmadığı için sistemime ufak tefek ekleme yapmak istiyorum. Bir adet SSD ve bir adet RAM alacağım. Almak istediğim bileşenlerin isimlerini paylaşacağım. Sizlere sorum şu olacak, yeni alacağım RAM'in markası Kingston olmak zorunda mı yoksa Samsung'un 1333MHz DDR3 4 GB RAM'ini alsam uyum sorunu oluşur mu?
Alacağım bileşenler:
  • RAM: Samsung 4 GB 1333MHz DDR3 RAM (fiyatı Kingston'dan daha ucuz)
  • SSD: Kingmax SMV32 120GB 500-350MB/s SATA 3 2.5" 3D NAND SSD km120GSMV32 (param çok az olduğu için bu SSD'yi tercih ettim)
Cevaplarınız için teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Siz bize bütçeyi söyleyin veya parçaları yükseltmek için az daha bekleyin. Çünkü Samsung RAM'i alsan bile uyumluluk sorunları yaşayabilirsin. SSD'ye gelirsek duyulmamış veya kendini kanıtlayamamış markalardan almayın derim. Yarın öbür gün ısınıyor, yavaşladı, sağlığı azaldı gibi sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Aynı model Kingston RAM buldu iseniz onu alın. SSD olarak da Crucıal, Corsair, HyperX, Adata, (en azından) SanDisk, gibi markalardan tercih edin.

QUOTE="Oskar Kutupta, post: 5635071, member: 178925"]
Siz bize bütçeyi söyleyin veya parçaları yükseltmek için az daha bekleyin. Çünkü Samsung RAM'i alsan bile uyumluluk sorunları yaşayabilirsin. SSD'ye gelirsek duyulmamış veya kendini kanıtlayamamış markalardan almayın derim. Yarın öbür gün ısınıyor, yavaşladı, sağlığı azaldı gibi sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Aynı model Kingston RAM buldu iseniz onu alın. SSD olarak da Crucial, Corsair, HyperX, Adata, (en azından) SanDisk, gibi markalardan tercih edin.
[/QUOTE]

Şu anda RAM vs SSD için toplam bütçem 270 TL.

Paranızı iyice biriktirin derim. Zaten tam adamakıllı bir SSD ve RAM parası anca bu kadar.(200TL'den başlıyor en az tabii :) )

Hocam benim RAM için önerdiğim örnek ürün: https://www.hepsiburada.com/kingston-valueram-4gb-1333mhz-ddr3-ram-kvr13n9s8-4-p-BD304136
SSD için ise: https://www.hepsiburada.com/sandisk...-s-sata-3-2-5-ssd-sdssda-240g-g26-pm-bd805682
Bu ürünlerden SSD'yi fiili olarak test ettim. Karma yazma hızı fiyatına göre başarılı.

Tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederi. Paramı biraz daha biriktirip sizin önerilerinizi alma fikri kafama daha çok yattı, ayrıca valueram ne anlama geliyor? :D
Paranızı iyice biriktirin derim. Zaten tam adamakıllı bir SSD ve RAM parası anca bu kadar.(200TL'den başlıyor en az tabii :) )
Öyle yapacağım,zamanınızı ayırdığınız için teşekkür ederim.

Tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederi. Paramı biraz daha biriktirip sizin önerilerinizi alma fikri kafama daha çok yattı, ayrıca valueram ne anlama geliyor? :D

Öyle yapacağım,zamanınızı ayırdığınız için teşekkür ederim.
Hocam yanılmıyorsam ValueRAM'ler düşük bütçeyle yüksek dayanıklılık ve performans sunuyor. Elbette üreticinin yorumuna güvenmek doğru olmaz ama internette olumsuz bir yorum görmeyip insanlar da önerdiği için size gönderdim. Umarım forumda deneyimlemiş biri de yorum yapar.

Rica ederim. Sağlıklı günler 🙂

Yeni konular

Geri
Yukarı