DDR3 Sistemde SSD'den tam verim alamamak

probsspot

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Konuya DDR3 diye giriş yaptım çünkü yeni nesil bir tane Samsung 860 EVO SSD taktım bilgisayara ancak sata 3.0 kablosu alıp takmama rağmen halen daha değerleri 280 mb/sn'den öteye gitmiyor. Vaat edilen değerin neredeyse yarısı kadarını alabiliyorum. Windows 10 kullanıyorum. Bunun sebebini anlamaya çalışıyorum. Anakartım biraz dandik, Asus bir kartım vardı fakat temizlerken pinlere zarar vermişim aşırı hassas olduğu için ve onun muadili iyi bir anakart bulamadığım için Esonic diye bir şey almak zorunda kaldım işlemcim de eski olduğu için 1155 pin bir anakart iş görür vaziyette tek o vardı. Sorum tam olarak şu; sistemin diğer bileşenleri mi tam verim almamı engelliyor yoksa kaçırdığım bir şey var mı? 16 gb ram var fakat bu iş yazılımsal mı donanımsal mı gerçekten anlamadım. Ek olarak, sata 2.0 kablosuyla kullanırken ve daha sonra 3.0 kablosu taktığımda Samsung Magician üzerinden yaptığım testi bırakıyorum. Neredeyse hiçbir fark yok. Sorun nedir tam olarak bir yol gösteren olursa çok sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.
resim_2021-07-25_140613.png

Anakartınızın SATA 3.0 desteklemesi gerekiyor. Eğer desteklemiyorsa kablo değiştirmenin bir olayı yok. Anakartının tam modelini billiyor musun?

H61 anakartlar SATA 3.0 desteklemiyor diye biliyorum. Ürünün Trendyol sayfasında da SATA 3Gb/s port(s) yazıyor. Diğer yerlerde yanlış yazmışlar.
anladım. sata 3.0 var diye milleti yiyorlar o zaman çünkü ürünün özelliklerinde alt kısımda sata 2.0 portunun hiç olmadığını sadece 4 tane sata 3.0 portunun bulunduğunu yazmışlar ki ben oradan almadım zaten. ilk çıkan sonuç o olduğu için attım. hangi siteden bakarsam bakayım özellikler kısmında defaatle "sata 3.0 var bunda sata 2.0 yok" dercesine yazmışlar.

Anladım. SATA 3.0 var diye milleti yiyorlar o zaman çünkü ürünün özelliklerinde alt kısımda SATA 2.0 portunun hiç olmadığını sadece 4 tane SATA 3.0 portunun bulunduğunu yazmışlar ki ben oradan almadım zaten. İlk çıkan sonuç o olduğu için attım. Hangi siteden bakarsam bakayım özellikler kısmında defaatle "SATA 3.0 var bunda SATA 2.0 yok" dercesine yazmışlar.

Evet öyle yapmışlar. Markayı ilk defa duydum iyi midir kötü müdür bilemem ama satması için böyle bir yönteme başvurmuş olabilirler.

Geri
Yukarı