DDR4 8 GB RAM önerisi

Bütçe
300-350
DDR4 olması yetmiyor mu?

Hayır. CL X 2000 / MHz formülünün karşılanması lazım, bunun yanında çiplerin de aynı olması gerekli.

@erme RAM'inin aynısını atmış zaten, onu almalısın ki uyumlu çalışsın. Tabii MHz ve CL değerleri değişik olabilir mesela seninki 3000MHz CL15'tir o zaman işler biraz daha karmaşık hal alır. Ya 3000MHz CL15 al ya da 3200MHz CL16'lık belleği alıp 3000MHz CL15 belleği OC ile diğer RAM ile aynı değerlere getirirsin.

Hayır. CL X 2000 / MHz formülünün karşılanması lazım, bunun yanında çiplerin de aynı olması gerekli.

@erme RAM'inin aynısını atmış zaten, onu almalısın ki uyumlu çalışsın. Tabii MHz ve CL değerleri değişik olabilir mesela seninki 3000MHz CL15'tir o zaman işler biraz daha karmaşık hal alır. Ya 3000MHz CL15 al ya da 3200MHz CL16'lık belleği alıp 3000MHz CL15 belleği OC ile diğer RAM ile aynı değerlere getirirsin.

Aynı RAM'i mi alayım yani?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar, RX 560 R3 1200 AF bilgisayara sahibim, 8 GB RAM'ım var 8 GB daha ekletmek istiyorum oyunlarda drop yediğim için. Öneriniz var mı ucuza?

Corsair Vengeance LPX 3000MHz 8 GB kullanıyorum. Memnunum. 2x8 yaptım ve bayağı performans arttırdı.

Arkadaşın şu an kullandığının aynından alması en mantıklısı. Hem önerdiğiniz RAM kötü çiplere sahip. OC ve XMP'de sorun yaşatabiliyor.

XMP'de herhangi bir sorun yaşamadım açıkçası. Gayet güzel kullanıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı