Çözüldü DDR4 RAM'ler neden eğimli?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Mansion

Hectopat
Makaleler
12
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Lojistik
Bunun herhangi bir özelliği mi var? Yoksa DDR3'den farklı olsun diye mi?

Hep aklıma gelmiştir ama hiç sorgulamadım. Her PC toplayışımda aklıma gelir nedense. :D

1643054405410.png

Bunun herhangi bir özelliği mi var? Yoksa DDR3'den farklı olsun diye mi?

Hep aklıma gelmiştir ama hiç sorgulamadım. Her PC toplayışımda aklıma gelir nedense. :D

Eki Görüntüle 1281227
Türkler DDR3 Rami DDR4 anakarta takmasınlar diye yapıldı. :D Şaka bi yana neden acaba :D

2. nesil işlemcileri nasıl 10. nesil işlemcilerin yuvasına takamıyorsak bu da onun gibi bir şey. Fakat eğim ile alakası yok bu olsa olsa çentik olur. Düzenleme: Dikkatli bakınca cidden eğimi fark ettim. Bazı pinlerin daha uzun olması gerekiyor demek ki.

Bence hazır çentik değişti, pinleri de değiştirelim tam farklı olsun diye yaptılar :D.
Bir nedeni vardır tabii ki de, bilmiyorum. Ben de merak ettim şimdi.

DDR4 RAM'leri daha kolay tak-çıkar yapabiliyorum. DDR4 RAM'in iki tarafında olan eğimi soruyorsan bence daha kolay tak-çıkar yapmak için.

Mantıklı ama argüman olmadan mantıklı. Ama güzel beğendim. Kesin net cevabı bilen yok mu?

Evet, cevabı bulmuş bulunmaktayım. Kingston açıklamış, resimle birlikte bırakıyorum.

1643054795116.png

Çözüm

Geri
Yukarı