DDR4 sistem toplama

Remous

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba. Benim 2500 veya 2600 TL bir bütçem var. Buna göre monitör dahil bir sistem toplamak istiyorum. Değişiklik olsun dedim ve sistemi DDR4 toplamaya karar verdim. Sizce bu sistem nasıl? Bu arada güç kaynağının 80+ Puls sertifikası var. Bu ara da normalde ekran kartını R7 370 seçerdim ama benim Nvidia ShadowPlay uygulamasına ihtiyacım var. AMD Gaming Evoled'i de hiç sevmedim. Neyse sistemin fotoğrafı şu.

hesaplı ve güzel ddr 4 sistem.png

Sistem güzel ama Anakart 2133 MHZ desteklerken RAM'in 2400 MHZ olması biraz garip olmuş. Ben başka bir sıkıntı göremedim.

Bunu almanı tavsiye ederim. Hem GTX 960 2G değil 4G yani 4GB ekran kartı. Hem işlemci İ5-6400.
upload_2015-12-21_21-57-23.png

Sistem güzel ama Ana kart 2133 MHZ desteklerken RAM'in 2400 MHZ olması biraz garip olmuş. Ben başka bir sıkıntı göremedim.

Haklısın. Onu BIOS ayarlarından düzelteceğim. Bu arada 2133 MHZ ram bulamadım. Zaten 2400 MHZ ana karlar çok pahalıydı. BIOS dan da ayar yaparak bellekleri 2400 MHZ hızında çalıştırırım. Peki sizin düşünceleriniz nelerdir? @Recep Baltaş @Ali Güngör bu sistem iyi mi? Bence bu bütçeye DDR4 ilk oldu gibi. :D

Sistem güzel ama Anakart 2133 MHZ desteklerken RAM'in 2400 MHZ olması biraz garip olmuş. Ben başka bir sıkıntı göremedim.

Bunu almanı tavsiye ederim. Hem GTX 960 2G değil 4G yani 4GB ekran kartı. Hem işlemci İ5-6400.
Eki Görüntüle 125746

Öyle çok kötü bir monitör istemiyorum. Benim 7 senelik monitörüm benim gönlümü kararttı. Bu sebeple monitörü 375 TL seçtim. Bu arada sistemi Sinerjiden toplayamam. Bu ara da 2600 TL sistemi pazarlık yaparak 50 ve ya 75 TL düşürürüm. Vatan bilgisayar küçük esnaf değil ama az bir indirim yapıyorlarmış.

Eki Görüntüle 125746

Bütçe biraz arttı mı ne :) Ama bu sistemi alırsan sülalen rahat eder. Sadece işlemci, güç kaynağı, HDD, monitör ve ekran kartı değişik.
İşlemci daha performanslı.
Ekran kartı aynı ama 4GB versiyonu.
HDD 1GB 7200RPM.
Sıkıntı çıkarmasın diye 500W güç kaynağı.
Full HD bir monitör.
upload_2015-12-21_22-15-59.png

Bütçe biraz arttı mı ne. :) Ama bu sistemi alırsan sülalen rahat eder. Sadece işlemci, güç kaynağı, HDD, monitör ve ekran kartı değişik.
İşlemci daha performanslı.
Ekran kartı aynı ama 4GB versiyonu.
HDD 1GB 7200RPM.
Sıkıntı çıkarmasın diye 500W güç kaynağı.
Full HD bir monitör.
Eki Görüntüle 125750

Cidden güzel sistem olmuş ancak bütçemi bu kadar çıkarmam mümkün değil. Çok şükür maddi açıdan pek sorunumuz yok ama babama bu sistemi alalım desem gereksiz der. Bundan dolayı bütçem az. Bu sistemi alamam Ali bey kusura bakmayın.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı