DDR5 Gaming laptop tavsiyesi

eomerkaya

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, DDR5 12. nesil Intel (bazı 12. nesil laptoplarda DDR4 RAM var onlar değil) veya AMD 6800h işlemcili Gaming laptop araştırıyorum. ASUS TUF ve HP victus modelleri var fiyatlar 18 bin TL ile 23 bin TL arasında. 18 bine ASUS TUF 6800h işlemcili 3050 Ti var ama kasası kalitesiz dedi Vatan Bilgisayar'da çalışan arkadaş. Victus 12500h ve 12700h var ama çok ısındığını yazanlar var forumda. Mimarım bu yüzden işlemci önemli, oyun olarak PUBG oynuyorum bazen, 8 GB RAM olan bir cihaz alsamda muhakkak 16 GB yükseltmek durumundayım. Forumdaki bilgili ve tecrübeli arkadaşların yardımlarını bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar, DDR5 12. nesil Intel (bazı 12. nesil laptoplarda DDR4 RAM var onlar değil) veya AMD 6800h işlemcili Gaming laptop araştırıyorum. ASUS TUF ve HP victus modelleri var fiyatlar 18 bin TL ile 23 bin TL arasında. 18 bine ASUS TUF 6800h işlemcili 3050 Ti var ama kasası kalitesiz dedi Vatan Bilgisayar'da çalışan arkadaş. Victus 12500h ve 12700h var ama çok ısındığını yazanlar var forumda. Mimarım bu yüzden işlemci önemli, oyun olarak PUBG oynuyorum bazen, 8 GB RAM olan bir cihaz alsamda muhakkak 16 GB yükseltmek durumundayım. Forumdaki bilgili ve tecrübeli arkadaşların yardımlarını bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

DDR5 olarak çok fazla seçenek yok ne yazık ki ama ben pek olumsuz yorum görmedim.

Maksimum butce nedir?
23 bine kadar çıkabilirim ama bu biraz sıkıntıya sokar beni o yüzden fiyat performans olarak iyi bir çizgi yakalamak istiyorum. Bana 18 bin TL Asus 6800H DDR5 16 GB ve 3050ti iyi gibi geldi ama 12. nesil intel işlemcilerde gerçekten çok iyi olmuş hem çoklu çekirdek hemde tek çekirdekte çok iyi sonuçlar veriyor. Burada mesele 4-5 bin TL farka değer mi bu bileşenler. Tabi birde kalitede işin içine girince bilgim olmadığından çaresiz kalıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı