DDU kullanmadan güncelleme yapılabilir mi?

Yer
İstanbul/Ataşehir
Ara sıra Boost frekansa çıkamama sorunu yüzünden ekran kartı sürücüsünü 20.1.3 WHQL sürümünden,20.11.2 WHQL sürümüne güncellemek istiyorum.
Bu güncelleştirme sırasında DDU kullanmak istemiyorum.
Sürücü kurulumu sırasında ek seçeneklerde önceki Driver'ı sil seçeneği var mı? Yoksa kendi otomatik kaldırıyor mu eski drivera ait şeyleri? MSI desteğe yazdığımda farklı bir sürücüye geçmemi söylediler DDU kullanarak😐

Teşekkürler.

Son düzenleme:
DDU kullanmanızı öneririm. Kendisi önceki sürümü siliyor ama kalıntılar kalabiliyor.

Şu konudan dolayı DDU kullanmak istemiyorum. Ne yapmalıyım peki?
Konu;
Kendisi siliyor deniliyor evet.
Peki şu fotoğrafını attığım yer nedir? Bazıları eski sürücüyü siliyor diyor.

de85223c4ec700cfbead5dabe93ca34c.jpeg

Şu konudan dolayı DDU kullanmak istemiyorum. Ne yapmalıyım peki?
Mesut Çevik'in bilgili olduğunu düşünüyorum fakat neden böyle demiş anlamadım. Yıllardır olan ve doğru ayarlar ile kullananlar hata almadan kullandığı bir program. Ben kullanılabilmesi taraftarıyım.
Peki şu fotoğrafını attığım yer nedir? Bazıları eski sürücüyü siliyor diyor.
Muhtemelen tüm her şeyi silip sıfırdan kuruyordur. AMD kart kullandığım dönemde direkt next-next yapıyordum.

Mesut Çevik'in bilgili olduğunu düşünüyorum fakat neden böyle demiş anlamadım. Yıllardır olan ve doğru ayarlar ile kullananlar hata almadan kullandığı bir program. Ben kullanılabilmesi taraftarıyım.

Muhtemelen tüm her şeyi silip sıfırdan kuruyordur. AMD kart kullandığım dönemde direkt next-next yapıyordum.

Hocam şu kurulumda karşımıza iki seçenek çıkıyor. Bunlardan biri, fabrika ayarlarına sıfırla(önerilen),diğeri ise kullanıcı ayarlarımı sakla adı altında.
Ben kullanıcı ayarları saklansın istiyorum ve bu yüzden seçmek istemiyorum.
Ama fabrika ayarlarına sıfırlamayı seçeceğim, bu bahsettiğim seçenek bazı kullanıcılar tarafında Radeon Ayarlarını sıfırlamaya yarıyor deniliyor.
Bazı kullanıcılar ise, eski sürücüyü kaldırıp PC'yi otomatik yeniden başlatıp ondan sonra da kendi otomatik kuruluma tekrar geçerek yeni sürücüyü kuruyormuş.
Bende fabrika ayarlarına sıfırlamayı seçeceğim. Başka öneriniz var mı? Nedir bu seçeneklerin en doğrusu, sürücüyü güncellemek istiyorum çünkü

Not: Fotoğraf bana ait.

SÜRÜCÜGÜNCELLEME.png

@kaiser soze hocam sizden de diğer iletişime geçtiğimiz konuda cevap bekliyorum.

Son düzenleme:
Hocam şu kurulumda karşımıza iki seçenek çıkıyor. Bunlardan biri, fabrika ayarlarına sıfırla(önerilen),diğeri ise kullanıcı ayarlarımı sakla adı altında.
Ben kullanıcı ayarları saklansın istiyorum ve bu yüzden seçmek istemiyorum.
Ama fabrika ayarlarına sıfırlamayı seçeceğim, bu bahsettiğim seçenek bazı kullanıcılar tarafında Radeon Ayarlarını sıfırlamaya yarıyor deniliyor.
Bazı kullanıcılar ise, eski sürücüyü kaldırıp PC'yi otomatik yeniden başlatıp ondan sonra da kendi otomatik kuruluma tekrar geçerek yeni sürücüyü kuruyormuş.
Bende fabrika ayarlarına sıfırlamayı seçeceğim. Başka öneriniz var mı? Nedir bu seçeneklerin en doğrusu, sürücüyü güncellemek istiyorum çünkü

Not: Fotoğraf bana ait.

Eki Görüntüle 848729
@kaiser soze hocam sizden de diğer iletişime geçtiğimiz konuda cevap bekliyorum.
Hocam ayarlarınız gitse bile bir daha yapmanız 10 dakikanızı alır. WHQL sürücüyü kurduğunuzdan emin olun. Ben olsam sıfırlanmasını seçerdim. Daha temiz bir kurulum olur.

Hocam ayarlarınız gitse bile bir daha yapmanız 10 dakikanızı alır. WHQL sürücüyü kurduğunuzdan emin olun. Ben olsam sıfırlanmasını seçerdim. Daha temiz bir kurulum olur.

Hocam şimdi bu ayarlar seçili mesela şu an. Daha başka bir ayar yapmama gerek var mı acaba aktif olması için?
Bu fabrika ayarlarına sıfırlamanın falan?

Son düzenleme:
Yok diye biliyorum hocam.

Hocam peki sürücüyü güncelleyeceğim, fakat ayarları sakla deyip sadece fabrika ayarlarına sıfırla desemde olur değil mi?
Belirttiğim yer fotoğrafta var hocam.
Kullanıcı ayarlarını sakla bölümünden bahsetmiştim. Ayarları yaparım o önemli değil de, eksik bir şey kalmasın diye dedim.

SÜRÜCÜGÜNCELLEME.png

Geri
Yukarı