DDU kullanmak donanımsal sorun yaratır mı?

felixlennor

Hectopat
DDU(Display Driver Uninstaller) programını ekran kartı sürücüsünü kaldırmak için kullandım. Fakat yanlışlıkla "temizle ve kapat" seçeneğine tıkladım. Normalde bu seçenek farklı bir ekran kartı takıldığında kullanılması gerekiyormuş. Yeni driver sürücümü kurdum fakat sebepsiz bir şekilde input lag arttı. Temiz bir Windows kurduğumda ise sorunum hala devam ediyor. Mouse ve klavyede gecikmeler yaşıyorum. Sorularım ise;

1- Ekran kartları input lag arttırır mı?
2- Bu programı kullanmak donanımsal bir probleme neden olur mu?
3- Input lag (giriş gecikmesi) sebep olan şeyler nelerdir?

Sistem:

MSI B450M-A PRO Max.
AMD Ryzen 5 3500X.
AMD RX 5700 XT mech OC.
G.Skill Dual 8 16 GB 3000MHz.
Thermaltake V200 case 600W 80+ PSU.
ViewSonic XG2401.

Son düzenleyen: Moderatör:
Donanımsal sorunları çözmek için kullandığım bir programdır, sıkıntı yaratırsa elimizde başka bir koz kalmıyor. DDU sadece ekran kartı sürücüsü silmek için kullanılırsa ve yerine de güncel bir sürücü kurulursa neden sıkıntı yaratsın ki.

Yine de AMD Clean-Up Utility kullanmak daha güvenilir gibi görünüyor.

Son düzenleme:
AMD'de sürücüler her zaman sorunludur. En azından AMD'nin önerdiği sürümü kurunuz.

DDU(Display Driver Uninstaller) programını ekran kartı sürücüsünü kaldırmak için kullandım. Fakat yanlışlıkla "temizle ve kapat" seçeneğine tıkladım. Normalde bu seçenek farklı bir ekran kartı takıldığında kullanılması gerekiyormuş. Yeni driver sürücümü kurdum fakat sebepsiz bir şekilde input lag arttı. Temiz bir Windows kurduğumda ise sorunum hala devam ediyor. Mouse ve klavyede gecikmeler yaşıyorum. Sorularım ise;

1- Ekran kartları input lag arttırır mı?
2- Bu programı kullanmak donanımsal bir probleme neden olur mu?
3- Input lag (giriş gecikmesi) sebep olan şeyler nelerdir?

Sistem:

MSI B450M-A PRO Max.
AMD Ryzen 5 3500X.
AMD RX 5700 XT mech OC.
G.Skill Dual 8 16 GB 3000MHz.
Thermaltake V200 case 600W 80+ PSU.
ViewSonic XG2401.
AMD tabanlı sistem kullanıyorsan kesinlikle AMD Clean-up Utility kullan binlerce sorunu bu program sayesinde çözmüşümdür herhalde. AMD'de biliyor driverlarının sorunlu olduğunu ve böyle bir program çıkarıyor. Radeon pişmanlıktır. Ryzen candır.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı