Dead by Daylight - Screen Resolution Ayarları

Herkese selamlar. Başlıkta da görüldüğü üzere en iyi olduğunu düşündüğüm screen resolution ayarlarını burayla da paylaşmak istedim.

Öncelikle her şeyden önce ban riski bunda da var. Ne de olsa online bir oyunun ayarları ile oynuyoruz ki ban riski düşük bir ihtimal. Bunu da belirtmekte fayda var.

Artık ayarlara geçebiliriz diye düşünüyorum.

1-Oyun Dosyaları ile Ayar

Çalıştır'ı açıp %appdata% yazıyoruz, karşımıza şöyle bir ekran çıkıyor.

InkedEkran Alıntısı_LI.jpg

Ardından çember içindeki kısma tıklayıp sırayla Local/DeadByDaylight/Saved/Config/WindowsNoEditor konumuna gidiyoruz. Çıkan kısımda ise GameUserSettings dosyasını açıyoruz. Burada kullanacağımız kısımlar ResolutionSizeX/Y , DesiredScreenWidth/Height ve Fullscreen ayarları.

Ekran Alıntısı.PNG

*Yukarıda FullscreenMode=1 demiş bu kısımdaki her 1 yazan yere 0 yazalım. Kutucuk içinden bahsediyorum.

Ayrıca sol üstten Kaydetmeyi unutmayın.

2-Kendi Özel Çözünürlüğünüzü Oluşturma

Benim vereceğim çözünürlük bilgisayarın default ayarlarında bulunmamakta. Bunun için de özel bir çözünürlük oluşturmak gerekli.

Özel çözünürlük oluşturmak için Intel Grafik Ayarları/NVIDIA Denetim Masası'nı kullanacağız. Elimde laptop bulunduğu için sadece Intel gösterebiliyorum. Öncelikle Masaüstüne sağ tıklayıp Intel Grafik Ayarlarını açalım. Açılan pencereden Ekran başlığına tıklayıp sol üstten Özel Çözünürlükler kısmına gelelim.

Ekran Alıntısı.PNG

Ardından açılan kısımdan artık kendi çözünürlüğümüzü oluşturabiliriz.

Ekran Alıntısı.PNG

Verdiğim bilgileri girdikten sonra Ekle butonuna basıyoruz.

Yenileme hızını kendi monitörünüzün Hz değerine göre ayarlamanız gerekli. Benimki 60Hz olduğundan fazlasını yazamıyorum.

3-Steam Üzerinden Küçük Bir Ayar

Sıradaki adımımız son adım daha sonra test görüntülerini aşağıya bırakacağım.

Öncelikle Steam'i açıp kütüphaneden Dead By Daylight'ın settings kısmına geliyoruz

Ekran Alıntısı.PNG

Tıkladıktan sonra Özellikler / Genel başlığı altında olan Başlatma Seçeneklerini Ayarla butonuna tıklıyoruz. Açılan pencereye ise -fullscreen yazıyoruz.

Ekran Alıntısı.PNG

4- Test Görüntüleri

Görüntüler 1920x1080 ve 1024x952 karşılaştırmasıdır.

1920:1080

20200519174325_1.jpg

1024:952

20200519173536_1.jpg

Aynı ayarları 1080x1080 olarak da değiştirebilirsiniz, size kalmış.

Oyun içi çözünürlüğünü değiştirmek ban sebebi olur mu?
Aslında ben ban riski barındırdığını düşünmüyorum ama birkaç yerde araştırdım ve bazı kişiler ban riskinin olduğunu söyledi. Sizleri riske de atmak istemedim açıkçası.

Oyun içinden değiştirmek zaten çok kısıtlı. Hatta değiştirilemiyor bile denebilir.

Geri
Yukarı