Dead By Daylight katil önerisi

Quikied

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar domuzu oynuyordum ve bence iyi de bir karakter ama oyun konusunda aha bilgili bir arkadaşım güçsüz bir karakter olduğunu söyledi ve internette baktığımda çoğu kişi aynı şeyleri söylemişti. Katil önerir misiniz ve domuz kötü mü söylerseniz sevinirim.

Bu DLC'ler bende var. DLC önermezseniz güzel olur.
Nightmare on Elm Street
Saw
Halloween

Sende olan DLC'lerin katillerinin her biri kötü sayılır. Freddy ile harita ve jeneratör kontrolün güçlü olur, Micheal ile stalk dilenirsin. Tier 3 olana kadar çöp katil, sonrasında survivorlara tek atmaya başlayınca çok düşük ihtimalle giden maçı toparlıyor. Pig rezil bir katil, hiçbir işlevi yok, belirli add-on'lar kullanılmadığı sürece.

Bunun dışında default katillerden Nurse ya da Huntress oynayabilirsin. İkisi arasından öğrenmesi kolay olan Huntress.

Sende olan DLC'lerin katillerinin her biri kötü sayılır. Freddy ile harita ve jeneratör kontrolün güçlü olur, Micheal ile stalk dilenirsin. Tier 3 olana kadar çöp katil, sonrasında survivorlara tek atmaya başlayınca çok düşük ihtimalle giden maçı toparlıyor. Pig rezil bir katil, hiçbir işlevi yok, belirli add-on'lar kullanılmadığı sürece.

Bunun dışında default katillerden Nurse ya da Huntress oynayabilirsin. İkisi arasından öğrenmesi kolay olan Huntress.
İkisini de denedim Nurse çok yavaş geldi Huntress da çok zor geldi. Huntress'e devam etmeli miyim?

Nurse ile blink atmazsan maçı kaybedersin, kaçarı yok. Blink tutturmak da epey uğraştırıyor, alışması zor. Ama alışırsan da kazanamayacağın maç yok. Huntress zor geldiyse bilemiyorum, Nurse'e göre daha kolay. Başka alternatifin yok zaten. Kristal biriktirip Spirit ya da Blight alabilirsin. Spirit öğrenmesi daha kolay.

Blight, Spirit, Pyramid Head, Silüet, Hillbilly, Dümenci(her karşıma geldiğinde masayı yumrukluyorum.), Wraith. Wraith o kadar güçlü değil bence engellenebilir ama gene deneyebilirsin. Ben daha çok kurban oynadığımdan karşıma geldikleri kadarıyla biliyorum. Nurse hiç oynama çok basit counter yapılabiliyor. Huntress Rank 1'leri izledikten sonra bir daha oynayasın gelmez zaten. Adam 30 km öteden balta tutturuyor.

Aşağı yukarı 2000 saatim var, size birkaç tavsiye vereyim:

Nurse, Oni ve Blight dışında kırmızı ranklarda oynanabilecek güzel killer yok. Add-on'lar olmadan bunlar bile yeteri kadar iyi değil o yüzden add-on'ları bunların dışında tutuyorum. Kül gibi ranklarda istediğinizi oynayın oyunlar katil için kolay oluyor o ranklarda.

Tunnel ya da camp gerekli durumlarda çok kullanışlı hocam. Kurbanların oyun sonu chatini de aldırmayın.

Her zaman meta perklerini kullanın. Killer metasını da yakından takip edin. Bazı katiller ağır nerfler yiyor çünkü arada.

4 SWF'ye karşı genelde hiç şansınız olmaz o yüzden o tip durumlarda 4 escape versenizde kötü oynadığınızı düşünmeyin. DBD kendisi de patch notlarında yazmıştı bunu.

Her zaman Dead Hard ve Decisive'e karşı hazırlıklı olun.

Kurbanların her zaman daha avantajlı olduğunu unutmayın. Bir miss bile oyunun kaderini değiştirebilir.

Aşağı yukarı 2000 saatim var, size birkaç tavsiye vereyim:

Nurse, Oni ve Blight dışında kırmızı ranklarda oynanabilecek güzel killer yok. Add-on'lar olmadan bunlar bile yeteri kadar iyi değil o yüzden add-on'ları bunların dışında tutuyorum. Kül gibi ranklarda istediğinizi oynayın oyunlar katil için kolay oluyor o ranklarda.

Tunnel ya da camp gerekli durumlarda çok kullanışlı hocam. Kurbanların oyun sonu chatini de aldırmayın.

Her zaman meta perklerini kullanın. Killer metasını da yakından takip edin. Bazı katiller ağır nerfler yiyor çünkü arada.

4 SWF'ye karşı genelde hiç şansınız olmaz o yüzden o tip durumlarda 4 escape versenizde kötü oynadığınızı düşünmeyin. DBD kendisi de patch notlarında yazmıştı bunu.

Her zaman Dead Hard ve Decisive'e karşı hazırlıklı olun.

Kurbanların her zaman daha avantajlı olduğunu unutmayın. Bir miss bile oyunun kaderini değiştirebilir.
Size bir iki sorum var hocam.
Meta perk nedir?

Bir de insanlar diğer karakterlerin perklerini kullanıyor bunları öğretilebilir perklerden mi yapıyorlar? Öyleyse başka karaktere de level kasmam lazım değil mi?

DBD çok garip bir oyun ya, oyun yapımcısına karşı bir soru sunulmuştu; ''oyun içinde katiller çok zayıf, kurbanlara karşı zayıf kalıyorlar ne yapacaksınız?'' gibisinden bir soruydu, adam başka oyun önermişti oynaması için. Konu içeriği için şunu diyebilirim, Dead By Daylight'ta 500 Saatim var @Mamaqiyus hocam kadar bilgili olmasam da söyleyebileceklerim şunlar kendimce; oyunda oynayabildiğin her katil güçlü oluyor ve bunlardan bir kaçı özellikle Spirit, Michael, Nemesis. Bazıları zayıf kalıyor bir kaç yönden örneğin Tezecel, diğer karakterler oynanabilse de tamamlıyor kendini ama Tezecel bence pek öyle değil oynayabilsende eksik kaldığı yönler belli oluyor. Kum Torbasına karşın erken atak yapma, dibine kadar git öyle vur kurbanlara. Ayrıca karakterlerini erken prestijleme, prestij bence ilk 100 seviyede gereksiz.

DBD çok garip bir oyun ya, oyun yapımcısına karşı bir soru sunulmuştu; ''oyun içinde katiller çok zayıf, kurbanlara karşı zayıf kalıyorlar ne yapacaksınız?'' gibisinden bir soruydu, adam başka oyun önermişti oynaması için. Konu içeriği için şunu diyebilirim, Dead By Daylight'ta 500 Saatim var @Mamaqiyus hocam kadar bilgili olmasam da söyleyebileceklerim şunlar kendimce; oyunda oynayabildiğin her katil güçlü oluyor ve bunlardan bir kaçı özellikle Spirit, Michael, Nemesis. Bazıları zayıf kalıyor bir kaç yönden örneğin Tezecel, diğer karakterler oynanabilse de tamamlıyor kendini ama Tezecel bence pek öyle değil oynayabilsende eksik kaldığı yönler belli oluyor. Kum Torbasına karşın erken atak yapma, dibine kadar git öyle vur kurbanlara.
Yetenekli adam çoğu katili oynar, 4 kill alır zaten.

Michaelda 2. seviye için stalk yapma süresi. 4 kişinin bir jenaratörü yapmasıyla neredeyse eşdeğer. 2'den 3'e geçene kadar da 1 jeneratör biter. Bİr kurbanla chase attınız iyi oynuyorsa 35-40 saniye sürer, düşürdünüz kancaya asana kadar da bir 15 saniye geçti. Bu süre zarfında Kırmızı rankta 2 bilemediniz 3 jeneratör biter. Ghostface ile de aynı terhane.

Yetenekli adam çoğu katilde zorluk çekmez.

Michaelda 2. seviye için stalk yapma süresi. 4 kişinin bir jenaratörü yapmasıyla neredeyse eşdeğer. 2'den 3'e geçene kadar da 1 jeneratör biter. Bİr kurbanla chase attınız iyi oynuyorsa 35-40 saniye sürer, düşürdünüz kancaya asana kadar da bir 15 saniye geçti. Bu süre zarfında Kırmızı rankta 2 bilemediniz 3 jeneratör biter. Ghostface ile de aynı terhane.
Yıkım, yoz müdahale, pop bir de yanına mezar taşı taktın mı tadından yenmeyen bir karakter gerçekten. Ya da ayna koyup gizlice kurbanları jumpscare gibi korkutmak.

Geri
Yukarı