Dead by Daylight X Resident Evil duyuruldu!

Arkadaşlar herkese merhabalar.

Çoğunuz bilmiyorsunuzdur hatta oyunun adını bile ilk defa duymuşsunuzdur ancak yine de bilgilendireyim.
Dün Dead by Daylight X Resident Evil DLC'sinin betası yayınlandı.
Resident Evil serisinin ikonik karakterlerinden Leon S Kennedy ve Jill Valentine, kurban olarak eklenildi.
Ve korkutucu katillerinden Nemesis, katil olarak eklendi.
Bir de üstüne Resident Evil 2 ve 3'ün efsane haritası Raccoon City eklendi.
Ancak eğer ki "E hani güncelleme falan yok!" derseniz tekrar belirteyim,
Betası yayınlandı. Betaya erişmek için:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Fragman:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Raccoon City haritası görüntüleri:

Ha bir de gereksiz bulabilirsiniz ancak paylaşayım. Nemesis'in menü müziği şu şekilde. Bildiğiniz PUBG müziği olmuş :D

Dead by Daylight nedir?

Dead by Daylight 4V1 korku ve aksiyon oyunudur. Kurban veya katil olabilirsiniz.

Kurbanların görevi, haritada bulunan 7 jeneratörün 5 tanesini yaparak katile yakalanmadan kaçmak. Etrafta Mahluk'un kurban kancaları vardır.
O kancalara ilk asıldığınızda hiçbir şey olmaz. İkinci kez asılırsanız süre bitmeden arkadaşlarınızın sizi kurtarması gerekir. Süreniz biterse Mahluk'a feda edilirsiniz. Yani ölürsünüz.

Tabi 2. kez asıldığınızda beceri denemeleri çıkacaktır. O beceri denemelerini tutturmanız lazım. Ve 3. asılışınızda hemen ölürsünüz. Bir de not: Beceri denemelerini tutturamıyorsanız beceri denemelerinden hemen önceki sese dikkat edin. O ses beceri denemelerinin uyarısıdır.

Katilin görevi, kurbanlar kaçmadan onları yakalayıp Mahluk'un kurban kancalarına asmaktır. Ve jeneratörlerin bitmesine izin vermemektir.
Katil oynayacaklar için de bir not: Bir kurbanı kancaya asınca dibinde beklemeyin. Buna "camplemek" denir ve hiç hoş görülmez. Ayrıca zararlı olan yine siz oluyorsunuz. Diğer kurbanlar jeneratörleri o esnada bitirip kaçabilirler.

Oyun sonlarında herkesin oynayışlarına göre kan puanları verilir. Bu kan puanlarıyla kan pazarından avantaj, eşya veya adak gibi şeyler açabilirsiniz.

Her kurbanın ve katilin kendine has avantajları vardır. 2 tane örnek vereceğim.

Kurban olan David King'in Dead Hard, Türkçe olarak Kum Torbası özelliği, yaralıyken etkileşim tuşuna basarak ileri fırlamanıza yarar.

Katil olan Palyaço'nun avantajlarından biri ise "Çanak Çömlek Patladı"dır. Bu avantaj jeneratörlere hasar verilince gerilemesine başlamasına yarar.

Oyun, çoğunuz bildiği oyun, dizi ve filmlerle anlaşmalıdır.

Silent Hill'den Cheryl Mason ve Cellat olarak geçen Pyramid Head,

Stranger Things'den Steve Harrington, Nancy Wheeler ve Demogorgon,

Halloween'den Laurie Strode ve Silüet olarak geçen Michael Myers

Testere'den David King ve Domuz olarak geçen Amanda Young

Resident Evil'den Leon Kennedy, Jill Valentine ve Nemesis.

Elm Sokağında Kabus'dan Quentin Smith ve Kabus olarak geçen Freddy Krueger

Left 4 Dead'den Bill. Evet sadece Bill.

Çığlık'dan Hayalet Surat olarak Danny Johnson.

Teksas Katliamı'ndan Yamyam olarak geçen Bubba Sawyer.

Tüm lisanslı DLC'lerin fragmanları:

Çığlık:
Elm Sokağında Kabus:
Testere:
Teksas Katliamı:
Halloween:
Silent Hill:
Stranger Things:
Left 4 Dead:

Ve bir not daha:

Arkadaş başlayın şu oyuna artık Hollandalılarla oynamaktan bulandım yahu.

Not 2: Oyuna başlayacaklar Yavuz Öksüz ve küfürlü de olsa Gamerin Dibi kanallarından Türkçe bilgi alabilirler.

İyi günler. :)

Hocam türk oyuncu kitlesi genelde silah oyunu kitlesi olduğu için tutmadı.
Bende o kitledendim 6 yıldır warface oynamış farklı oyunlar denemiş hiç birine ısınamayıp hep warfaceye geri dönmüştüm. Taki bir gün steamde gezip bu oyunu görene kadar. Biraz video izledim ve hoş geldi gözüme bir alayım dedim, alış o alış :D

Bende o kitledendim 6 yıldır warface oynamış farklı oyunlar denemiş hiç birine ısınamayıp hep warfaceye geri dönmüştüm. Taki bir gün steamde gezip bu oyunu görene kadar. Biraz video izledim ve hoş geldi gözüme bir alayım dedim, alış o alış :D
Gerçekten çok sarıyor death by daylight. Beni de ablam başlattı, ve ona çok minnettarım. Her gün en az 3 saat giriyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı