Dead Space Serisi Devam Etmeyecek!

Özay Şen

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Amansız Öğrenci
Electronic Arts etiketi altında çıkan ve Visceral Games tarafından hazırlanan Dead Space serisinin sonu kötü olacak gibi gözüküyor. İnternette Dead Space serisinin sonlanacağına dair birçok söylenti mevcut.

Dead Space ilk olarak 2008 yılında oyun piyasasında boy gösterdi. Derin ve karanlık konusunun yanı sıra, arka plan hikayesiyle bilim-kurgu severleri de içerisine çekmişti. Son oyun Dead Space 3 ise geçtiğimiz Şubat ayında piyasaya girmişti.

Ancak EA firması oyunun satışlarından memnun kalmamıştı. Bu sebepten ötürü Visceral Games bölümünü 21 Şubat tarihinde kapattı. Dead Space 4'ün çıkacağına dair ilk haberler beklenirken, oyunseverlere bir darbe indirilmiş oldu.

Electronic Arts, oyunu geliştirmesi için başka bir firmayı görevlendirmesi bekleniyordu. Ancak söylentilere göre EA, geçtiğimiz günlerde Dead Space markasını bitirme kararı aldı. Firma tarafından resmi bir açıklama yapılmamasına karşın, bu söylentinin kaynaklarının sağlam olduğu belirtiliyor.

Dead Space serisinin bitirilme kararı ve Visceral Games'in kapatılması üzücü bir haber. Serinin takipçileri çok üzüleceğe benziyor.

Pek benim tarzım olan bir oyun değil ancak hayranları ilk oyununun çok iyi olduğunu söylüyorlar. Daha sonra serinin korkudan çok aksiyona kaydığını duymuştum. Oyunu oynayanlar ve devamını isteyenler için fazlasıyla üzüldüm, Darksiders'ta olduğu gibi.

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı