Deadlift sonrası bel ve sırt ağrısı oluyor

Deadlift çok sakat, yapmayı pek tercih etmiyorum ben. Fıtık olacak diye squattan bile çekiniyorum. Bu tür hareketler yanlış formda riskli, makineleri tercih et derim.

Yüksek ağırlıklara çıkmadığınız sürece bir sıkıntı olacağını sanmıyorum.

İşi powerliftinge çekip yüksek kilolarda istediğiniz kadar düzgün ve formlu yapsanız bile, deadliftin yaptığı baskı omurgaya fazla gelmeye başlıyor. Ronnie Coleman'ın da sakatlanma sebebi, deadlift-squat-barbell row üçlüsüydü zaten.
Dediğiniz hareketlerin hepsini de yapıyorum. :D Squat'ta 90 Kiloya çıkıyorum, 71 kiloyum. ancak 75-80 yapıyorum ve tam değil de yarım yapıyorum.

Dediğiniz hareketlerin hepsini de yapıyorum. :D Squat'ta 90 Kiloya çıkıyorum, 71 kiloyum. ancak 75-80 yapıyorum ve tam değil de yarım yapıyorum.
Hareketi tam yapmamanın hiçbir faydası yok hocam. Range of Motion olmadığı sürece yaptığınız hareketlerin size faydasından çok zararı var.

Bir hareketi ağır bir şekilde hatasız ve düzgün yapabiliyorsanız, o kilo sizin kilonuzdur. Squat-deadlift vesaire yapıp yapmamak size kalmış. Ben şahsen bilime güvenerek yapmıyorum, son pişmanlığın faydası yok.

Hareketi tam yapmamanın hiçbir faydası yok hocam. Range of Motion olmadığı sürece yaptığınız hareketlerin size faydasından çok zararı var.

Bir hareketi ağır bir şekilde hatasız ve düzgün yapabiliyorsanız, o kilo sizin kilonuzdur. Squat-deadlift vesaire yapıp yapmamak size kalmış. Ben şahsen bilime güvenerek yapmıyorum, son pişmanlığın faydası yok.
Kalçayı yere değdirmenin manası yok hocam. Doktorum öyle söylemişti.
Bence de öyle.

Kalçayı yere değdirmenin manası yok hocam. Doktorum öyle söylemişti.
Bence de öyle.
Bir hareketi yapmanın en önemli unsuru range of motion yani hareket açıklığıdır.

Doktorunuz neden öyle dedi bilmiyorum fakat, ROM olmadığı sürece kaslara hiçbir fayda olmuyor. Doktorunuzu dinlemek size kalmış, ben ilk defa squatın yarım yapıldığını duyuyorum.

Dizlerinizi kitlememeye özen gösterin, yarım yaptığınızdan dolayı farkında olmadan kitliyorsunuzdur belki.

Bir hareketi yapmanın en önemli unsuru range of motion yani hareket açıklığıdır.

Doktorunuz neden öyle dedi bilmiyorum fakat, ROM olmadığı sürece kaslara hiçbir fayda olmuyor. Doktorunuzu dinlemek size kalmış, ben ilk defa squatın yarım yapıldığını duyuyorum.

Dizlerinizi kitlememeye özen gösterin, yarım yaptığınızdan dolayı farkında olmadan kitliyorsunuzdur belki.
Bacaklarım 90 derece oluyor. Yarımdan kastım bu. Tam yapmak sanırım farklı sorunlara yol açıyormuş.

Deadlift vücuda gerçekten iyi geliyor.
Buna katılıyorum. Yani her ne kadar Savaş Cebeci karşı olsa da Powerlifting ile uğraşanlara bakıyorum ve gerçekten sırt olarak Bodybuilding ile uğraşanlara fark atmış durumdalar. Deadlift'i ben de uzun süre önce çokça yapıyordum, hareket formu düzgün olduğu sürece hiç sıkıntı yaşamadım fakat şunu da söylemeliyim Ronnie'nin yaşadığı sakatlıklardan sonra Deadlift'i kendimden uzak tutuyorum.

260 kg deadlift yapabiliyorum 91 kiloda kemersiz 140 kg üstü çok tehlikeli güç sağlayan bir hareket Allah'a şükür fıtık gibi bir durum olmadı çok dikkat ederek doğru form ile yapıyorum.
Maşallah hocam. İnsan kapasitesinin %80'nini yapmalı biliyorsunuz. Sizin %100'ünüz mü yoksa 80 mi?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı