Deadlift sonrası belde ağrı

MUHAMMED142008

Decapat
Daha fazla  
14 yasindayım. 67 kiloyum. Boyum 1.84. 1 ay 3 gündür spora gidiyorum. Sadece bugün ilk 60 kg sonra 2 tekrar 80 kg girdim ve belim ağrıyor. Sadece belim gerildiğinde bu ağrı beliriyor. Ne yapmalıyım, fıtık olmuş olabilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kas yapacağım, karıyı kızı etkileyeceğim diye 14 yaşında; daha gelişimin sürerken kendi ağırlığından fazlasıyla antrenman yapıyorsun. Alışık olsan hadi neyse de daha 3 gün olmuş. Şu an ne olmuş bilemem, doktor bilir ancak. Ama şunu biliyorum, böyle devam edersen kesin bir şeyler olur.

Hocam yaşınız henüz daha genç, ayrıca boyunuza göre kilonuz da düşük. Normalde 67 kiloya 1.70 boy uygundur (Normalde 70 kilo ama 3 kilo farktan bir şey olmaz.). Ayrıca bence deadlift gereksiz, daha 1 aydır gidiyorsunuz ve böyle şeylere hiç gerek yok şimdiden. İleride sadece gücünüzü test etmek için kullanırsınız o da 1-2 yıl gider iseniz.

Deadlift yaparken Core bölgen çok fazla çalışır. Ve birkaç gün ağrıması da kaslar mikro yırtılmalara maruz kaldığı için normaldir endişelenme gerek yok. Eğer ağrı 3-4 gün sonra da devam ederse işte o zaman doktora görünmeni tavsiye ederim. Formuna dikkat et iyi basmalar.

Deadlift yaparken Core bölgen çok fazla çalışır. Ve birkaç gün ağrıması da kaslar mikro yırtılmalara maruz kaldığı için normaldir endişelenme gerek yok. Eğer ağrı 3-4 gün sonra da devam ederse işte o zaman doktora görünmeni tavsiye ederim. Formuna dikkat et iyi basmalar.

Sağ olsun hocam

Yeni konular

Geri
Yukarı