Death Stranding grafik ayarı uyarısı ve çözünürlük sorunu

arthurmorgan35

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar herkese merhaba. Dün çok övülmesi nedeniyle Steam'den bu oyunu aldım fakat keşke almasaydım, binbir türlü hatayla problemle uğraştım fakat bir çözüm bulamadım. Son çare buraya yazmak geldi aklıma.
Öncelikle sistemim:
MSI GTX 1050 Gaming 2 GB OC.
MS110M Pro VD-Plus
G.Skill 2133 MHz DDR4 8 GB RAM.
i5 7400 3.5 GHz 4c/4t
1TB HDD-WD
120 GB SSD-jdi
Sorun 1:
Oyun minimum da gereksinimleri karşılıyor, hatta orta ayarlarda ortalama 55 ila 70 FPS stabil şekilde almaktayım. Fakat gel gelelim, oyunda ayar yaptıktan sonra çıkıp girdiğimizde alttaki attığım görseldeki uyarı çıkıyor ve her defasında kendi kendine ayarları default yani minimuma çekiyor.

21324.png

Sorun 2:
Monitör çözünürlüğüm 900p yani 1440x900 destekliyor, fakat oyun ayarlarında sadece 1280x720 ve 1600x900 çözünürlükleri var. Diğer hiçbir çözünürlük bulunmuyor ve ben de 1280'de Black border sorunu yaşıyorum.

Adsız.png

Umarım sorunumu anlatabilmişimdir cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim arkadaşlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
İlk sorununuz konusunda oyunun dosyalarını kontrol ettirmeyi ve oyunun ayarlarının saklandığı dosyayı salt okunur olarak işaretlemeyi deneyebilirsiniz.
Oyunun 16:9 çerçeve oranlı çözünürlükler dışında diğerleri ile bir sorunu var. 3440x1440 monitörümde de black border sorunu yaşıyordum. Buradaki anlatılanları yaparak çözdüm: Death Stranding Ultrawide Fix

Gerçi bu çözüm ultrawide için, ancak yaptıktan sonra başka çözünürlüklerinde ayarlarda görünmesini sağladığından belki işinize yarayabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı