Debian giriş ekranına gelmiyor

İmkanınız varsa ve Virtualbox'u da daha önce kullandıysanız belki ISO'da bir hata olmasına karşın orada dener misiniz? Çünkü bu sorunun USB'ye yanlış yazdırmadan kaynaklandığını biliyorum.

Hocam önceden kurmuştum Virtualbox'ta, gayet güzel çalışmıştı. Neden sorunlu oldu şimdi anlamadım :(.

Hocam önceden kurmuştum Virtualbox'ta, gayet güzel çalışmıştı. Neden sorunlu oldu şimdi anlamadım :(.
Daha bu gün aynı sorunu bende yaşadım. Win10 iso dosyasını USB'ye yazdırdım ve aynı şey bende de oldu ama Virtualbox üzerinde iso dosyasını sorunsuz boot edebiliyorum. Sorunlar keşke bitse ama olmuyo işte 🥺

@gen2 Wayland değil hocam. Fakat o kopyalama işlemini nasıl yapacağım? Windows üzerinden o dosyaya erişemez miyim?
Windows üzerinden erişmenin yolları da var ama ben bilmiyorum. Live ortam ile açıp o dosyayı kopyalayıp paste.ee gibi bir siteye yapıştırabilirsen belki birşeyler çıkar.

Bahsettiğiniz sorunun ilk nedenleri.
-Diskte efi bölüm yoktur.
-İSO dosyası bozuk inmiştir.

İkinci nedenleri.
-BİOS'ta secure boot seçeneği disable yapılmamıştır.
-Windows'ta hızlı başlat seçeneği disable yapılmamıştır.

Üçüncü nedenleri.
-Kurulum yanlış yapılmıştır.
-Makineniz kernel ile uyumlu değildir.

@gen2 Wayland değil hocam. Fakat o kopyalama işlemini nasıl yapacağım? Windows üzerinden o dosyaya erişemez miyim?

Sistemi Live olarak açacaksın. İşletim sistemini kurduğun diski disk yöneticisinden bağlayacaksın. Sonra tekrar disk yöneticisinden bağladığın diskin içindeki /var/log/Xorg.0.log dosyasını metin editörüyle açacaksın ve içeriğini kopyalayacaksın. Ardından internete bağlanıp paste.ee sitesini açacaksın ve içeriği karşına çıkan sayfaya yapıştırıp submit butonuna tıklayacaksın. Açılan sayfanın linkini de buraya atacaksın.

Geri
Yukarı