Debloater sonrası Microsoft hizmetleri çalışmıyor

carpexx

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. Geçenlerde video izlerken Windows 10 debloater diye bir şey gördüm. Bilgisayarda kullanmadığımız Microsoft uygulamalarını devre dışı bırakıyormuş. Bende bilgisayara yararı olur diye yaptım fakat galiba ayarlarda sıkıntı oluştu. 2 gündür Microsoft Store hizmetleri, filmler TV, groove müzik hiçbiri çalışmıyor. Hatta şöyle söyleyeyim hiçbir Microsoft uygulaması çalışmıyor. Windows Update bile sıkıntı veriyor. Debloater yaptığım uygulamadan tüm ayarları geri aldım fakat düzelmedi. CMD tüm sistem onarma kodlarını denedim çözüme ulaşamadım. Format atamam arkadaşlar çok belge var uğraşamam. Kısa yoldan bir çözüm var mıdır? Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows marketplace i geri getirmek için internette gösterilene göre PowerShell'i yönetici olarak açarak " GET-appxpackage *windowsstore* -allusers | foreach {add-appxpackage -disabledevelopmentmode -register "$($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml"} " kodunu çalıştırman gerek. Eğer açılırken hata vesaire alırsa da sorun gidericiden Windows mağazası sorun gidericilerini deneyebilirsin.

1623286859711.png

Windows marketplace i geri getirmek için internette gösterilene göre PowerShell'i yönetici olarak açarak " GET-appxpackage *windowsstore* -allusers | foreach {add-appxpackage -disabledevelopmentmode -register "$($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml"} " kodunu çalıştırman gerek. Eğer açılırken hata vesaire alırsa da sorun gidericiden Windows mağazası sorun gidericilerini deneyebilirsin.

Şöyle bir hata alıyorum sorun gidericiden sorunu giderirken bits hizmeti başlatılıyor yazısında kalıyor sonra hizmet kaybı onarıldı diyor fakat düzelme olmuyor.

şu video da kendi riskinizi kabul ederek adamın verdiği scripti çalıştırarak deneyebilirsiniz. Ben de kendim debloater çok kullanıp bu hatalara düşüyorum zaman zaman. Beğenme oranına göre çalışıyora benziyor.

Büyük ihtimal birkaç gerekli Windows servisini daha kapatmışsın debloater ile. Windows hizmetlerinde Update, şifreleme hizmetleri, Update orchestrator, arkaplan akıllı aktarım hizmeti vs gibi servislerin açık ve otomatik başlatılıyor olması gerekir.

Yeni konular

Geri
Yukarı