Decathlon Türkiye'nin LGBT paylaşımı ve olanlar

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Böyle bir anketin onaylanmasına çok şaşırdım.

Anketin iki büyük problemi var.

İlki ankette bulunan durum basit birer fikir değil, yasa ile belirlenmiş ve Türkiye vatandaşlarının kabul ettiği bir madde. Türkiye, yasalarca belirlendiği gibi laik bir ülkedir.

İkincisi, insanları ayrıştırmak ya da fişlemek hiç hoş değildir. Bu belirli bir düşünce grubu için değil, her düşünce grubu ve birey için geçerli bir durumdur.

LGBT ye karşı değilim ama SJW ile gözümüze sokulmasına karşıyım.

Anketi sildim. Deactlon'u destekliyorum. Tekrar soruyorum: ik kişinin birbirini sevmesi niye bazı insanları gerer? Eğer bunun dini inancına aykırı olduğunu düşünüyorsan bu seni ilgilendirir. Dini inaçlarını paylaşabilirsin ama başkalarına dayatamazsın.

Decathlon'un açıklaması bu konunun kılıfı olmuş. Çünkü bir kişi, aynı anda bu açıklamaya destek verip, kişileri düşüncelerinden dolayı ifşa etmeye çalışamaz.

Ki, düşünülecek bir durum da yok ortada. Yasaların gayet açık olduğu kanaatindeyim.

Konuyu açan şahıs benim gözümde sabıkalı. Çok fazla ayrıştırıcı, öfke kusan ve kişisel fikirlere/inançlara saygılı olmayan konuları/mesajları var. Gördüğümde de raporluyorum ancak hala rahat rahat örnekteki gibi hareketler yapabiliyorsa görünen o ki iplenmemiş pek raporlar.

Tekrar söylüyorum buradan, ilgilenin arkadaşla.

Hadi varsayalım ki eşcinsellik hastalık değil, peki acizlikde mi değil? Allah (C.C) ilk olarak Hz. Ademi, sonra da nesli coğalsın diye Hz. Havva'yı yarattı. Bizler, (tüm insanlık) ilk babamız olarak Hz. Ademi görürüz. Buna inanırsınız veya inanmazsınız kimse sizi zorlamaz, buna da hakkı yok. İslam'da da baskı yok zaten.

Eğer iki hemcins bir araya gelip neslini coğaltamıyacağına göre, ve bu insanın fıtratına/yaratılışına ters olduğuna göre bunun faydasız bir illet olduğunu kabul etmemiz gerekir. Bu LGBT fikrini savunan insanların coğu kendilerini 'laiklik' kisvesi altında birleştirip, ben bir çok LGBT 'linin de ateist olduğunu düşünüyorum, çünkü günümüz bireylerin ebeveynleri çocuklarınının din konusunda bir "uyarım" yapmadıkları gibi, aksine oğlum/kızım neye inanırasan inan diyen de var. (Sokak videolarında gördüm) Haliyle dinini bilmeyen genç ve laik sistemin yetiştirdiği gençlik ya ateistliği seciyor ya da gidip zeus'a inanıyor. O kadar acı bir durum.

Bu arada aslını bilmeyen, "geçmişini bilmeyen geleceğine yön veremez." yani; "Devletin dini İslamdır" ibaresi ile bu devlet Nisan 1928'e kadar yönetildi. Bunu da bilmeniz gerekir. Cumhuriyet 1923'de kurulduktan sonra 10 Nisan 1928'de anayasa'dan "Devletin dini İslam'dır" ibaresi kaldırıldı, ve 1937 anayasası ile 'Türkiye Cumhuriyeti laiktir' ibaresi getirilerek rejim değiştirilmiş oldu.

Her ne kadar artık bu ülkenin %99'unun Müslüman olduğuna inanmasam da çoğunluğun geneli Müslümandır. Müslüman mahallesinde de salyangoz satılmaz. Geçmiş asırlar da bu tarz insanların başlarına "Lut kavmi" ne geldiğini az çok bilenler vardır..

Aslınıza dönün, insan olun. Pislikten uzak durun.

Bu arada İslamı kötülüyen kötülemek için fırsat kollayan, ülkeye faydası olmayan ve bunu başkalarını yargılama hakkını kendinde gören bir kaç zihniyeti bozuk kişiler var, haddinizi bilin. Sizin bu ülkeye ne faydanız oldu uzay teknolojileri ürettiniz de İslam dini yasak mı koydu, olağan üstü başarılarınız oldu da Kur-an yasak mı getirdi? Bu düşünce sizi sadece acizleştirir, bir gün bir yerde ağzınız dan bir laf kaçırısınız sonra, bardan çıkan adam 'dan bile dayak yersiniz. Kutsalıma laf söyletmem.

Saygı bekleyen, saygı duymasını öğrenecek, herkes haddini bilsin.

Decathlon'u ben de destekliyorum, bir insan kimi neyi seviyorsa sevsin bırakın abi size zararı mı var? Zaten fark ettiyseniz aslında Decathlon dünyanın huzurlu olmasını diliyor, şimdi birisi gelse size normal ilişkiniz var diye hayır olamaz dese ne yapardınız? Ben de zamanında kısa süreliğine eşcinsel oldum, her şey etek altı değil bilginiz olsun. Herkes bunlara saygı duyar ise herhangi bir olay çıkmaz ve insanlar istediği gibi yaşar. Ben de LGBT destekçisiyim, eğer eşcinsellere göz atarsanız aslında bu hallerinden çok mutlular hep mutlu olmalarını diliyorum.
Lütfen din, dil ve siyaset katmadan güzelce tartışalım, eşcinselliğin bir seçim olduğunu ve herkesin özgür olduğunu da unutmayalım. Bunun dinlerde yasak olması onun yapılmayacağı anlamına gelmez, kişi olmak istediği gibi davranır kısıtlamak yerine hoşgörülü olursanız onlar da size karşı hoşgörülü olacaktır. Umarım ırkçılık gibi olaylar tümüyle son bulur ve herkesin ayrımlar olmadan yaşaması sağlanır, düşünmesi zor olsa bile..

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı