Dedemden kalan antika kamera

ustaarda12

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar dedemden kalan bu Praktica Tuova B model 60'lı yıllardan kaldığını düşündüğüm bu fotoğraf makinesinin tamiri mümkün müdür ve ortalama kaç TL'ye satılabilir?

IMG_6851.JPG
IMG_6852.JPG
IMG_6853.JPG
IMG_6854.JPG
IMG_6855.JPG
IMG_6856.JPG
IMG_6857.JPG

Son düzenleyen: Moderatör:
Oncelikle antika sayilabilmesi icin bildigim kadariyla 150 kusur seneyi asmasi gerekiyor. Ikinci olarak, yasini bilmiyorum fakat genc birisi oldugunu tahmin ediyorum. Elinde ki o kameranin parasal degerinden hic memnun kalmayacaksan eger satarsan, cocuklarina birakacagin mukemmel bir aile hediyesi olabilir.

Yurtdışı açık arttırma sitelerinde ve ebay'da benzerleri 50 sterlin/55 euro civarı satılıyor. Ben de yerinde olsam satmazdım. Onarılabilinirse fotoğrafçılığa bile başlayabilirsin. İçine İlford siyah-beyaz film takmak, çekmek ve banyosunu yapmak. Ah ne güzeldir...

Yıllar önce bende de rus yapımı bir tane vardı öğrencilik yıllarımda taksimde ermeni bir ustaya götürüp denklanşörünü tamir ettirip kullanmıştım. Ders için kullanmıştım tamamen manueldi usta bize çok değerli makine kıymetini bilin demişti. Ama ne markasını hatırlıyorum ne de ustayı çok geçti cihaz hala duruyor. Rafta bir kutuda:D.

Teşekkürler zaten bende satmayı düşünmüyordum ama babam biraz merak etti tamir edip fotoğrafçılığa başlamaya karar verdim.
Oncelikle antika sayilabilmesi icin bildigim kadariyla 150 kusur seneyi asmasi gerekiyor. Ikinci olarak, yasini bilmiyorum fakat genc birisi oldugunu tahmin ediyorum. Elinde ki o kameranin parasal degerinden hic memnun kalmayacaksan eger satarsan, cocuklarina birakacagin mukemmel bir aile hediyesi olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı