Dedemin son günleri

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Torunu olduğunuzdan ötürü mümkün mertebe onu neşelendirecek ve rahat tutacak aktiviteler ile mutlu etmeye çalışın bence.

Açıkçası dedenizin rahatsızlığını bilmediğimden ötürü çok bir öneri veremiyorum; çünkü kendisine ağır gelebilir, bitkin düşürebilir bilemeyiz.

Dedem bir hastalıktan dolayı son günleri, onu sürpriz yaşanığına bir kez daha şükretsin istiyorum ona özel ne yapabilirim? :(

Evet, benim dedemde gözümün önünde öleceği belliydi. Babamlarda aşağıda dedemin cenazesini konuşuyorduk. O günü asla unutmam çok acıdır.

Sana verebileceğim tavsiye, gidip sarılıp bol bol öp ve kokla. Sesini duy, dedem öleli 3 sene oldu. Sesini dahi unuttum. Mümkünse video kaydı alın. Tekrardan Allah şifa versin.

Yürüyebiliyorsa bulunduğun yerde deniz varsa denize götür yoksa ormanlık bir yere götürebilirsin sohbet et eski anılarını anlatmasını iste. Gelecek planlarını anlat istediğin başarıları anlat onu gururlandıracağını göster.

Dağa gidin. Bol oksijenden hücreleri canlanır. Dua etmeye devam edin ama tevekkül ile birlikte yapın ki faydası olsun. Yukarıda yazılanlar çok etkili ve başarılı tavsiyeler. Bir de dağa götürüp piknik yaptınız mı çok mutlu olur dedeniz. Geçmiş olsun.
Sevdiği aktiviteleri yapın. Eski aile fotoğraflarına bakıp nostalji yapın. Denize veya bir göle karşı oturup dertleşin. Yalnız bırakmayın yeter.
Hocam eski fotoğraflara bakmasın bence. Anneannem ne zaman eski fotoğraflara baksa ağlıyor, 1-2 saat konuşmuyor, sadece düşünüyor. Belki etkilenebilir ve hüzün çöker. Üzülmemesi gerekiyor.

Gerçekten halinize çok üzüldüm, bir yakınımı kaybetmedim acısını hiçbir zaman anlayamayacağım belki ama çok kötü hissediyorsunuzdur eminim ki. Ölüm bir son değil bir kurtuluştur bunu unutmayın ve gideceği yerde mutlu olabilmesi için bol bol dua edin. Son günlerini unutmayacağınız bir gün olarak geçirin. Her zaman pozitif kalın bilin ki o gittiği yerde mutlu olacaktır.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı