Deep Cool CF120 fanlar değiştirilmeli mi?

Strider0628

Hectopat
Makaleler
16
Daha fazla  
Kasam oldukça büyük ve 240 mm sıvı soğutucu ile kullanıyorum. Sıcak hava tahliyesi konusunda bir sıkıntı yaşamıyorum lakin, sadece yanları delikli ve önü kapalı olduğu için soğuk havayı pek de içeri aldığını düşünmüyorum. İşlemci sıcaklığım AIDA64 testinde 76 dereceyi geçmedi. İşlemcim ise i7-10700K yükte 4.9 GHz saat hızında kullanıyorum. Şu anki kasam ise Deep Cool Matrexx 50.

Esas sorum ise şu: Şu anda kasamın kendi fanı olan https://www.hepsiburada.com/deep-cool-cf120-pwm-ozellikli-a-rgb-led-aydinlatma-kasa-fani-120-mm-p-HBV00000YRJ6M?magaza=Korepazarı fanları değiştirip daha iyi ve kaliteli, sağlam basınç üflemeli fan alınır mı? Bir de sizce bu kasamdaki fanların hava üfleme değeri iyi midir? Çünkü bu konuda pek bilgim yok maalesef ki.

Dahili bir kasa fanına göre değeri gayet iyi. Bana soracak olursan değiştirmene gerek yok. Eğer bir değişiklik istiyorsan kasa değişikliği düşünülebilir.
Kasamı çok ilerde belki değiştirebilirim. Peki sıvı soğutmanın kendi fanını değiştireyim mi hocam? Sıvı soğutucum ise CM ML 240mm V2.

Kasamı çok ilerde belki değiştirebilirim. Peki sıvı soğutmanın kendi fanını değiştireyim mi hocam? Sıvı soğutucum ise CM ML 240mm V2.
ML240L V2'nin üstünde SickleFlow 120 var diye hatırlıyorum ve bu fanın CFM değeri 62.5, statik basınç değeri 2.5mm H2O. Onun da değişikliğe ihtiyacı yok :D

ML240L V2'nin üstünde SickleFlow 120 var diye hatırlıyorum ve bu fanın CFM değeri 62.5, statik basınç değeri 2.5mm H2O. Onun da değişikliğe ihtiyacı yok :D
Çok teşekkür ederim hocam yardımcı olduğunuz için. Aklımda olan bütün sorulara tamamı ile yanıt verdiniz. :)

Çok teşekkür ederim hocam yardımcı olduğunuz için. Aklımda olan bütün sorulara tamamı ile yanıt verdiniz. :)
Yani bu dediğim şeyler en fazla 2-3 derece değişir, yapacağın masrafa değmez. Ben XF-12025 fanlardan Air Blazer'a geçiş yaptım mesela sadece 3 derece oynadı. Değer mi, bence değmez. Ama ben ARGB'si için aldım 😁

Yeni konular

Geri
Yukarı