Deep Cool - Genome, Asus ROG Maximus VIII Hero, i7 6700k, Asus GeForce GTX 1080 ROG Strix İnceleme

Herkese merhabalar.

Yıllardır takip ettiğim Technopat'ta ilk defa yazıyorum. Bir hatam olur ise şimdiden affola.

Uzun araştırmalar sonucu aldığım ürünler ile alakalı sizlere de bilgi vermek istiyorum.
Öncelikle kasa olarak Cooler Master MasterCase Pro 5 ürününe bütün incelemeler sonucunda karar kılmış idim. Ancak Pro ürününü bir türlü bulamadım. Bu da beni alternatif ürün arama yoluna itti. Deep Cool markasını uzun zamandır Notebook Cooler vs. ürünleri ile alakalı duyuyor ve biliyordum ancak kasa noktasında iddialı bir ürünle piyasada olduklarını Genome ürününü görünceye kadar bilmiyordum. Maalesef Türkiye'de bu ürün ile alakalı çok fazla inceleme bulamadım. Zaten bu konuyu buraya taşıma isteğimde bu yüzdendir. Ali Güngör ve Recep Baltaş'tan özel ricam gerçekten ihtiyaç olduğunu düşündüğüm için bu ürünün incelemesini yapmalarıdır. Hatta isterlerse direk benim ürünüm üzerinde de inceleme yapılabilir. Ben kendilerine ulaşmak için biraz uğraştım ancak mümkün olmadı :)

Amazon üzerinden satın alıp Amerika'da ki kuzenime getirtiyor olduğum component ler daha kasa için karar vermeden almış idim. Sırası ile;

Anakart : ASUS ROG MAXIMUS VIII HERO LGA1151 DDR4 M.2 SATA 6Gb/s USB 3.1 Type A Type C Intel Z170 ATX Motherboard (Amerika'dan)
Ram : Corsair Vengeance LPX 16GB (2x8GB) DDR4 DRAM 3200MHz (PC4-25600) C16 Memory Kit - Black (Malesef kırmızısını bu kadar ucuza bulamadım ama boyamayı düşünüyorum:neşeli:) (Amerika'dan)
İşlemci : Intel Boxed Core I7-6700K 4.00 GHz 8M Processor Cache 4 LGA 1151 BX80662I76700K (Amerika'dan)
SSD : Samsung 850 EVO - 250GB - M.2 SATA III Internal SSD (MZ-N5E250BW) (Amerika'dan)
Ekran Kartı : ASUS GeForce GTX 1080 8GB ROG STRIX Graphics Card (STRIX-GTX1080-8G-GAMING) (Amerika'dan)
Ram Cooler : Corsair Dominator Airflow Platinum Fan (Bu ürün Avustralya'dan geliyor)
Fan Controller : Corsair Commander MINI Links (Bu ürün Avustralya'dan geliyor)
Kasa : Deep Cool Genome (Türkiye'den ve ürün elimde)
PSU : Deep Cool DA700 80+Bronze 700W

Amerika'dan gelen ürünlerim Eylül 17 de inşallah elimde olacak ve gelir gelmez her ince ayrıntısı ile incelemelerimi fotoğraf ve videolar halinde sizlerle paylaşacağım. Şimdilik sadece kasa elimde ve fotoğraflarını paylaşıyor olacağım. İlk izlenim olarak gönül rahatlığı ile söyleyebileceğim şey MasterCase'den parça kalitesi ve işçiliği olarak hiç bir farkı olmamasıdır. Ben toplamda 3 adet aldım bu üründen ve 2 samimi arkadaşımın bilgisayarlarını topladık bu sayede 3 farklı kasanın tamamını görmüş ve incelemiş oldum (Beyaz-Mavi, Siyah-Yeşil, benim ürünüm ise Siyah-Kırmızı) . Şimdi geriye benim component lerimin gelmesini beklemek kalıyor :)

2016-08-12-PHOTO-00000486.jpg
2016-08-13-PHOTO-00000520.jpg

IMG_1831.JPG
IMG_1832.JPG
IMG_1833.JPG
IMG_1834.JPG
IMG_1835.JPG
IMG_1836.JPG

Umarım faydalı olabilirim. Hepinize iyi forumlar dilerim.

(Avustralya'dan gelecek olan Corsair Cooler ve Links ürünlerinin elime ulaşması bir kaç ayı bulabilir biraz ucu açık bir tarihi var maalesef.)

Adam boyayacak ve gayet normal. Nesi komik merak ettim doğrusu.

Başkasına da bu tavsiyeyi vermiştim eğer rengini beğenmediysen alüminyum blok kısmını çıkarıp sprey boya ile boyarsın demiştim.

O videoyu izle adam SSD ve belleğin blok kısmını boyuyor.
Konu altında tartışmak istemiyorum ama kırmızı çok pahalıydı alamadım bu yüzden boyuyorum demesine güldüm zaten boyasın beni ilgilendirmez o onun zevki.

İşte buna benzer durumu başkası yaşadı spreyle boya dedim ben de. Baya güldüm deyince şaşırdım.

Teşekkür ediyorum :)

Kırmızının stok durumundan dolayı muhtemelen 15$ daha pahalı idi. Zaten üstüne ram cooler geleceği için çok önemsemedim. Hiç olmadı boyarim kendim diyede latife mahiyetinde söyledim (Yetheeer arkadaşımızın paylaştığı video yu bende izlemiştim daha önce cok komplike birşey değil boyama işi ve harika sonuçlar alına biliyor) buralara geleceğini düşünemedim pardon. :)

Ben buradan farklı bir konu içinde fikrinizi alayım. Modüler psu için custom kabloları Türkiye de temin edebileceğimiz bir yer var mıdır bildiğiniz? En azından pci için kırmızı bir kablo temin edebilsem çok şık olur diye düşünüyorum. (Olmadı boyarım:sinsi:)

Bunu buldum bende az önce ama benim için en önemli olan pci-e kablosu yok maalesef. Neyse araştırmaya devam edeyim teşekkür ederim.

Herkese merhabalar.

Yıllardır takip ettiğim Technopat'ta ilk defa yazıyorum. Bir hatam olur ise şimdiden affola.

Uzun araştırmalar sonucu aldığım ürünler ile alakalı sizlere de bilgi vermek istiyorum.
Öncelikle kasa olarak Cooler Master MasterCase Pro 5 ürününe bütün incelemeler sonucunda karar kılmış idim. Ancak Pro ürününü bir türlü bulamadım. Bu da beni alternatif ürün arama yoluna itti. Deep Cool markasını uzun zamandır Notebook Cooler vs. ürünleri ile alakalı duyuyor ve biliyordum ancak kasa noktasında iddialı bir ürünle piyasada olduklarını Genome ürününü görünceye kadar bilmiyordum. Maalesef Türkiye'de bu ürün ile alakalı çok fazla inceleme bulamadım. Zaten bu konuyu buraya taşıma isteğimde bu yüzdendir. Ali Güngör ve Recep Baltaş'tan özel ricam gerçekten ihtiyaç olduğunu düşündüğüm için bu ürünün incelemesini yapmalarıdır. Hatta isterlerse direk benim ürünüm üzerinde de inceleme yapılabilir. Ben kendilerine ulaşmak için biraz uğraştım ancak mümkün olmadı :)

Amazon üzerinden satın alıp Amerika'da ki kuzenime getirtiyor olduğum component ler daha kasa için karar vermeden almış idim. Sırası ile;

Anakart : ASUS ROG MAXIMUS VIII HERO LGA1151 DDR4 M.2 SATA 6Gb/s USB 3.1 Type A Type C Intel Z170 ATX Motherboard (Amerika'dan)
Ram : Corsair Vengeance LPX 16GB (2x8GB) DDR4 DRAM 3200MHz (PC4-25600) C16 Memory Kit - Black (Malesef kırmızısını bu kadar ucuza bulamadım ama boyamayı düşünüyorum:neşeli:) (Amerika'dan)
İşlemci : Intel Boxed Core I7-6700K 4.00 GHz 8M Processor Cache 4 LGA 1151 BX80662I76700K (Amerika'dan)
SSD : Samsung 850 EVO - 250GB - M.2 SATA III Internal SSD (MZ-N5E250BW) (Amerika'dan)
Ekran Kartı : ASUS GeForce GTX 1080 8GB ROG STRIX Graphics Card (STRIX-GTX1080-8G-GAMING) (Amerika'dan)
Ram Cooler : Corsair Dominator Airflow Platinum Fan (Bu ürün Avustralya'dan geliyor)
Fan Controller : Corsair Commander MINI Links (Bu ürün Avustralya'dan geliyor)
Kasa : Deep Cool Genome (Türkiye'den ve ürün elimde)
PSU : Deep Cool DA700 80+Bronze 700W

Amerika'dan gelen ürünlerim Eylül 17 de inşallah elimde olacak ve gelir gelmez her ince ayrıntısı ile incelemelerimi fotoğraf ve videolar halinde sizlerle paylaşacağım. Şimdilik sadece kasa elimde ve fotoğraflarını paylaşıyor olacağım. İlk izlenim olarak gönül rahatlığı ile söyleyebileceğim şey MasterCase'den parça kalitesi ve işçiliği olarak hiç bir farkı olmamasıdır. Ben toplamda 3 adet aldım bu üründen ve 2 samimi arkadaşımın bilgisayarlarını topladık bu sayede 3 farklı kasanın tamamını görmüş ve incelemiş oldum (Beyaz-Mavi, Siyah-Yeşil, benim ürünüm ise Siyah-Kırmızı) . Şimdi geriye benim component lerimin gelmesini beklemek kalıyor :)

Eki Görüntüle 183965 Eki Görüntüle 183966
Eki Görüntüle 183973 Eki Görüntüle 183974 Eki Görüntüle 183975 Eki Görüntüle 183976 Eki Görüntüle 183977 Eki Görüntüle 183979

Umarım faydalı olabilirim. Hepinize iyi forumlar dilerim.

(Avustralya'dan gelecek olan Corsair Cooler ve Links ürünlerinin elime ulaşması bir kaç ayı bulabilir biraz ucu açık bir tarihi var maalesef.)
Merhaba bende bu kasayı almak istiyorum ancak bazı tereddütlerim var. Şu an Türkiye fiyatı 1000 tl civarı sizce değer mi? kasa görünüş olarak cok hoşuma gidiyor. Sıvı soğutmayı bağlamak zor oldu mu? sessizlik vs. yönünden nasıl tavsiye eder misiniz?

Dikey konum için ekstra GPU slotu performans düşüşü yaratır mı? Kasayı dün aldım bu hafta inşallah diğer parçaları da alıcam yardımcı olursanız çok sevinir. Ekrankartı: GTX 1070 gaming Z Anakar:z170a m5 İşlemci:6700k i7 4.0 şimdiden sağolun :)

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı