Deep Cool - Genome, Asus ROG Maximus VIII Hero, i7 6700k, Asus GeForce GTX 1080 ROG Strix İnceleme

Herkese merhabalar.

Yıllardır takip ettiğim Technopat'ta ilk defa yazıyorum. Bir hatam olur ise şimdiden affola.

Uzun araştırmalar sonucu aldığım ürünler ile alakalı sizlere de bilgi vermek istiyorum.
Öncelikle kasa olarak Cooler Master MasterCase Pro 5 ürününe bütün incelemeler sonucunda karar kılmış idim. Ancak Pro ürününü bir türlü bulamadım. Bu da beni alternatif ürün arama yoluna itti. Deep Cool markasını uzun zamandır Notebook Cooler vs. ürünleri ile alakalı duyuyor ve biliyordum ancak kasa noktasında iddialı bir ürünle piyasada olduklarını Genome ürününü görünceye kadar bilmiyordum. Maalesef Türkiye'de bu ürün ile alakalı çok fazla inceleme bulamadım. Zaten bu konuyu buraya taşıma isteğimde bu yüzdendir. Ali Güngör ve Recep Baltaş'tan özel ricam gerçekten ihtiyaç olduğunu düşündüğüm için bu ürünün incelemesini yapmalarıdır. Hatta isterlerse direk benim ürünüm üzerinde de inceleme yapılabilir. Ben kendilerine ulaşmak için biraz uğraştım ancak mümkün olmadı :)

Amazon üzerinden satın alıp Amerika'da ki kuzenime getirtiyor olduğum component ler daha kasa için karar vermeden almış idim. Sırası ile;

Anakart : ASUS ROG MAXIMUS VIII HERO LGA1151 DDR4 M.2 SATA 6Gb/s USB 3.1 Type A Type C Intel Z170 ATX Motherboard (Amerika'dan)
Ram : Corsair Vengeance LPX 16GB (2x8GB) DDR4 DRAM 3200MHz (PC4-25600) C16 Memory Kit - Black (Malesef kırmızısını bu kadar ucuza bulamadım ama boyamayı düşünüyorum:neşeli:) (Amerika'dan)
İşlemci : Intel Boxed Core I7-6700K 4.00 GHz 8M Processor Cache 4 LGA 1151 BX80662I76700K (Amerika'dan)
SSD : Samsung 850 EVO - 250GB - M.2 SATA III Internal SSD (MZ-N5E250BW) (Amerika'dan)
Ekran Kartı : ASUS GeForce GTX 1080 8GB ROG STRIX Graphics Card (STRIX-GTX1080-8G-GAMING) (Amerika'dan)
Ram Cooler : Corsair Dominator Airflow Platinum Fan (Bu ürün Avustralya'dan geliyor)
Fan Controller : Corsair Commander MINI Links (Bu ürün Avustralya'dan geliyor)
Kasa : Deep Cool Genome (Türkiye'den ve ürün elimde)
PSU : Deep Cool DA700 80+Bronze 700W

Amerika'dan gelen ürünlerim Eylül 17 de inşallah elimde olacak ve gelir gelmez her ince ayrıntısı ile incelemelerimi fotoğraf ve videolar halinde sizlerle paylaşacağım. Şimdilik sadece kasa elimde ve fotoğraflarını paylaşıyor olacağım. İlk izlenim olarak gönül rahatlığı ile söyleyebileceğim şey MasterCase'den parça kalitesi ve işçiliği olarak hiç bir farkı olmamasıdır. Ben toplamda 3 adet aldım bu üründen ve 2 samimi arkadaşımın bilgisayarlarını topladık bu sayede 3 farklı kasanın tamamını görmüş ve incelemiş oldum (Beyaz-Mavi, Siyah-Yeşil, benim ürünüm ise Siyah-Kırmızı) . Şimdi geriye benim component lerimin gelmesini beklemek kalıyor :)

2016-08-12-PHOTO-00000486.jpg
2016-08-13-PHOTO-00000520.jpg

IMG_1831.JPG
IMG_1832.JPG
IMG_1833.JPG
IMG_1834.JPG
IMG_1835.JPG
IMG_1836.JPG

Umarım faydalı olabilirim. Hepinize iyi forumlar dilerim.

(Avustralya'dan gelecek olan Corsair Cooler ve Links ürünlerinin elime ulaşması bir kaç ayı bulabilir biraz ucu açık bir tarihi var maalesef.)

Genome kasa hakkında bir şey soracağım. Soğutucunun içinde hazır mı geliyor su yoksa biz mi koyuyoruz? Zamanla değiştiriyor muyuz biri açıklayabilir mi kullananlardan?

Güzel sistem mavi ekransız kullanman dileğiyle.
Ramı boyama olayına baya bir güldüm.
Kasayı ilk gördüğümden beri şeklinden dolayı çok sevmiştim nasıl sizce yorumunuz nedir?

RAM'i boyamaktan kastı soğutucu bloğu boyamak. Kasa modlayanlar bunu yapıyor.

@DojoCho biraz geç yazıyorum ama acaba kasadaki soğutma kapalı devre mi yoksa açık devre mi ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Eki Görüntüle 197917 Eki Görüntüle 197918
DojoCho ile topladığım beyaz kasa mavi ledlerle baya iyi duruyor :)

merhaba,

bende makinamı topladım vek urdum. Size danışmak ve sormak istediğim bir kaç konu var. Oyun esnasında ve render alımların sırasında cpu sıcaklığımı 60 dan aşağı düşüremiyorum. Arkadaşlarımda da aynı makina var sayılır fakat 48 i geçmiyorlar. Sıvı soğutmasında sorun 0lduğunu düşünüyorum. Sizin oyun esnasında aldığınız maksimum cpu sıcaklığı nedir? İkinci olarak, biosumda ve programda CPU rpm sıfır olarak görünüyor. Sıvı sogutmasında 3 lü birleştirme aparatı yüzünden olabilir mi ?

ASUS 28" PB287Q 1ms 4K HDMI+DP Gaming Monitör
MSI Z270 GAMING M5 Intel Z270 Soket 1151 DDR4 3866MHz(O.C.) USB 3.1 Anakart
MSI GeForce GTX1070 GAMING X 8GB GDDR5 256Bit Nvidia DX12 Ekran Karti
Intel KabyLake Core i7 7700K 4.2GHz 8MB 1151p Islemci
CORSAIR16Gbx2 DDR4 3000Mhz Ram CMK32GX4M2B3000C15
Corsair 240GB LE Serisi SATA 3.0 SSD (560MB Okuma / 530MB Yazma)
WD 1TB Blue Sata3 7200rpm 64 Mb Hard Disk (WD10EZEX)
Seasonic X-750 80Plus GOLD 750W Single Rail 12cm Fanli Power Supply Full modüler
Deep Cool GENOME-BK-GN Sivi Sogutmali Kasa Siyah Yeşil

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı