Deep Freeze'nin çalışma prensibi nedir?

Prensip: Program kurulunca sizden varsayılan bir ayar belirlemeniz ister.
Daha sonra ayarları kaybolmayacak uygulamaları belirlersiniz.

Sonra X kullanıcısı bu sisteme bir zararlı veri yazmış diyelim.
Sistem normal olarak tekrar başlayınca bu veriyi okuyacaktır.
Fakat, bu program kurulunca tekrar başlatma işlemi program üstünden oluyor diyebiliriz.
Program yazılan tüm verileri siliyor (sistem ve belirlenen veriler hariç).
Ve HDD veya SSD içinde boş bir alana çeviriyor veri yazılan yeri.

Sonra, sistem normal haline dönüyor.

Bunun bir benzeri Panda Antivirüsün bir sistemi içinde vardı sanırım.

Arkadaşlar benim anlamadığım nokta şu:
Mesela elimizde 1 TB HDD var diyelim ve 900 GB veri olsun içinde. Deep Freezi kurduk ve çalışmaya başladı diyelim. 900 GB verinin 20 GBsi Sistem diyelim. Yani silinemeyecek veri. Geri kalan 880 GBlık veriyi silelim. Boş alanımız 980 GB olacak. Burayada 980 GBlık veri yazalım. Yani eski dosyalar silindi ve yeni dosyalar geldi. Kapatıp açınca eski dosyaların tamamı duruyor. Sildiğim ve üstüne yazdığım halde o veriyi nasıl getirdi. Ben bunu yaptım çünkü. Bu arada Deep Freeze herşeye kurulmuyor. Shadow Copy diye bir özellik istiyor HDDde. Bence bu özellik ile alakası var ama ne olduğunu anlamadım

Arkadaşlar benim anlamadığım nokta şu:
Mesela elimizde 1 TB HDD var diyelim ve 900 GB veri olsun içinde. Deep Freezi kurduk ve çalışmaya başladı diyelim. 900 GB verinin 20 GBsi Sistem diyelim. Yani silinemeyecek veri. Geri kalan 880 GBlık veriyi silelim. Boş alanımız 980 GB olacak. Burayada 980 GBlık veri yazalım. Yani eski dosyalar silindi ve yeni dosyalar geldi. Kapatıp açınca eski dosyaların tamamı duruyor. Sildiğim ve üstüne yazdığım halde o veriyi nasıl getirdi. Ben bunu yaptım çünkü. Bu arada Deep Freeze herşeye kurulmuyor. Shadow Copy diye bir özellik istiyor HDDde. Bence bu özellik ile alakası var ama ne olduğunu anlamadım
Cevabı bulabildiniz mi? Konuyu hortlatmak istemezdim ama yazdıklarınız çok ilginç geldi.

Yeni konular

Geri
Yukarı