Deep'in OS masaüstünü kullanma

Makaleler
4
Sistemime Deepin OS kurmayı çok istiyorum ama hiç güven vermiyor açıkçası. Deepin OS masaüstünü kullanan bir dağıtım var mı? Yoksa Deepin OS masaüstünü nasıl kurabilirim? Mümkünse zorin OS üzerine kurmayı isterim.

Deepinos’un mağaza uygulamasında izleyici vardı. Sonradan kaldırıldı. Güven vermemesi normal.

Ubuntu ve Amazon arasındaki ilişki gibi mi? Ubuntu önerilmiş, Deep'inde canlı bir trackinge rastlanmadı bildiğim kadarıyla ama Ubuntu'da bu vardı.

Ubuntu ve Amazon arasındaki ilişki gibi mi? Ubuntu önerilmiş, Deep'inde canlı bir trackinge rastlanmadı bildiğim kadarıyla ama Ubuntu'da bu vardı.
Amazon bir reklam app olarak yüklü, istenildiğinde kaldırılabiliyordu. Deepin’de ise durumlar farklı. IP trafiği izlendiğinde Çin menşeli bir siteye veri gidip geliyordu. Tepkiler üzerine düzeltildi ama yine de kuşku vericiydi. Özellikle Çin hükumetinin yapısı düşünüldüğünde.

GNU/Linux ortamında canavar dahi olsa kısa zamanda öğrenilir ve kısa zamanda çözülür. Çünkü açık kaynak, dosya içerikleri görülüyor, veriler, servisler biliniyor, anormallikler hissediliyor, buglar paylaşılıyor, sizin haberiniz yokken bir saat içinde sorunlar çözülüyor, güncelleme bunun içindir.
Bu işten hiç anlamayan birisi bir gün Chromium dosyalarının birinde bir anormallik seziyor, bunu bilen biriyle paylaşıyor, o dosyanın veri gönderdiği anlaşılıyor ve Chromium geliştirici anında o dosyayı kaldırmak zorunda kalıyor.
Bir tane salak bir geliştirici GNU/Linux'u Windows zan etmiş olacak ki, (ismi aklıma gelmiyor) virüslü bir dağıtım yapıyor, daha paylaştığı saat indirenlerden tepki geliyor ve dağıtımı kaldırmak zorunda kalıyor.
Hiç anlamayan biri dahi bir şeylerin farkına varıyorsa GNU/Linux ortamında arızalı bir öğe fazla yaşayamaz. Bu yüzden tereddüt etmenize gerek yok, siz farkına varmazsanız dahi diğer kullananlardan birileri illa farkına varır, kurun, kullanın, canavarın başını ezin.

Yeni konular

Geri
Yukarı