Default Radeon WattMan settings have been restored due to unexpected system failure

Arkadaşlar son zamanlarda bende bu sıkıntıyı yaşamaya başladım.
OCCT ile test yaptığımda max 12 snde hatayı veriyordu.
Ekran kartım MSI Radeon RX 5500 XT MECH 8G OC

Ben şu işlemleri yaptım. Ama hangisi çözüm bilmiyorum.

Anakart bios son sürümde
bios tan hızlı başlatma, virtualization technology ve vt-d yi yı kapattım.
Ekran kartını ve ramlari söküp hava tutup temizleyip tekrar taktım.
Pc ye windows 10 64 bit format attım. tüm güncellemeleri yaptım.
Daha sonra Amd nin sitesinden modeli manuel seçip "WHQL ÖNERİLEN" driverı indirip kurdum.
OCCT ile sadece ekran kartına 15 dk test ettim. Daha sonra komple sisteme 15 dk test yaptım.

Şu an için hiçbir sıkıntı yok. Belki bilgiler işinize yarar.

Arkadaşlar son zamanlarda bende bu sıkıntıyı yaşamaya başladım.
OCCT ile test yaptığımda max 12 snde hatayı veriyordu.
Ekran kartım MSI Radeon RX 5500 XT MECH 8G OC
Ben şu işlemleri yaptım. Ama hangisi çözüm bilmiyorum.

Anakart bios son sürümde
bios tan hızlı başlatma, virtualization technology ve vt-d yi yı kapattım.
Ekran kartını ve ramlari söküp hava tutup temizleyip tekrar taktım.
Pc ye windows 10 64 bit format attım. tüm güncellemeleri yaptım.
Daha sonra Amd nin sitesinden modeli manuel seçip "WHQL ÖNERİLEN" driverı indirip kurdum.
OCCT ile sadece ekran kartına 15 dk test ettim. Daha sonra komple sisteme 15 dk test yaptım.

Şu an için hiçbir sıkıntı yok. Belki bilgiler işinize yarar.
Benim sorun da güç kaynağının bozuk olmasından kaynaklanıyordu. Enerji tüketimi fazla olan oyunlarda direkt resetliyordu bilgisayar kendisini.

Selamlar ben de aynı sorunla uğraşıyorum ve bu işten çok sıkıldım lütfen birisi yardım etsin. CS:GO Fortnite'ta bilgisayar kendini yeniden başlatmıyor fakat GTAV Rainbow Six PUBG Valorant'ta PC kendini yeniden başlatıyor. Ne olursunuz yardım edin ne olur?

Bende de aynısı oluyor ne yaptıysam çözülmedi.:(
Kapanmadan önce ekran yeşil oluyor sonra restart atıyor donanımsal diyebilir miyiz?
VBIOS BIOS güncellemelerini yaptım hiçbir şey değişmedi.
Çözen varsa anlatabilir
Gigabyte Rx5600XT
Radeon Software 2020 28 Mart 20.2.2 Sürümü bendeki sorunu çözdü. Herkese denemesini tavsiye ederim

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (3).png
    Ekran Görüntüsü (3).png
    45,5 KB · Görüntüleme: 172
Son düzenleme:
Sorunun ekran katı kaynaklı olduğu kesin. Amd'nin yazılım konusunda bitmeyen kronik problemleri var. Bu noktada hala gelişmiş değil. Bu bir dezavantaj ancak avantajı kartları Nvidia'ya göre neredeyse yarı fiyatına. Performansı da eş değer kartlara göre bir adım daha iyi ancak Nvidia'nın bazı teknolojileri FPS bakımından AMD'yi geçemese de görüntü hissi bakımından AMD'yi geçiyor ve tercih sebebi de oluyor. Artık AMD bu yazılım konusunda kaynaklanan bu ve diğer problemleri çözsün. Ekonomik bakımdan bizim gibi dibe vurmuş ülkelerde AMD gamer'ların kurtarıcısı olmalıdır.

sorunun bir çözümü yok arkadaşlar. bir süre sonra tekrar olmaya başlıyor. bununla ilgili en mantıklı gelen neden ramlarin arızalı ya da uyumsuz olması. çözüm olarak farklı ram deneyip sonuç alan insanlar tanıdım.

Yeni konular

Geri
Yukarı