Defender zararsız dosyayı Trojan olarak algıladı

death flex

Hectopat
Konuyu yanlış yere açıp açmadığımdan emin değilim ve konuya devam ediyorum. Oynadığım bir roleplay sunucusu için bir anti cheat programını indirdim. Dosyayı indirmemi söyleyen kişinin böyle bir amacı olmadığını biliyorum. İndirdiğimde virüslü olarak algılandı ve korumayı kapatıp tekrar indirdim. Dosyayı Virustotal'de tarattım linkini şöyle bırakıyorum;

Son düzenleyen: Moderatör:
Konuyu yanlış yere açıp açmadığımdan emin değilim ve konuya devam ediyorum. Oynadığım bir roleplay sunucusu için bir anti cheat programını indirdim. Dosyayı indirmemi söyleyen kişinin böyle bir amacı olmadığını biliyorum. İndirdiğimde virüslü olarak algılandı ve korumayı kapatıp tekrar indirdim. Dosyayı Virustotal'de tarattım linkini şöyle bırakıyorum;
Bir internet sitesinden bir şey indirirken size "Antivirüsü kapatıp indirin." diyorsa indirme. Böyle böyle virüsler bulaşıyor bilgisayarlara. Senelerdir Windows'un antivirüsü dışında antivirüs programı kullanmıyorum. Hiçbir zaman programı kapatmadım, sakıncalı dediği şeyi de indirmedim. Ve senelerdir 1 gram virüs belasıyla uğraşmadım. Virüsün olup olmadığını bilemezsin. İndirmeye çalışma bence.

Windows Defender zaten her şeyi virüs olarak algılıyor şu zamana kadar hep kapalı tuttum ve hiç virüs programı kullanmadım şükürler olsun çok dosya indirdiğim halde hiç sıkıntı çıkmadı bence sende kapat büyük ihtimalle sıkıntı yoktur sen reklam olan Download'a basmadıysan.

Bir internet sitesinden bir şey indirirken size "Antivirüsü kapatıp indirin." diyorsa indirme. Böyle böyle virüsler bulaşıyor bilgisayarlara.
Çoğunlukla dediğiniz çok doğru, AV'yi kapattırmak yaygın bir yemleme türü. Ancak bazı durumlarda gerçekten kapatmak gerekebiliyor. Örneğin Android bir cihaza ROM atarken, zira olası bir kesinti tehlikeli olabiliyor. Bu tarz durumlarda da gerekli dosyaları "gerçekten" güvenilir yerlerden indirdiğimize emin olup dosyaları da AV ile taradıktan sonra kapatmak gerek yine de.

Sadece bir dosyaya bakıp zararsız diyemeyiz bağlı olduğu diğer dosyalarda olabilir yürütme dosyası olmadığından.
Sadece dosyayı diyorsan zararsız ancak yönlendiridği bir site var ve o bilinmedik bir site.

Doğru, fakat bu yöntem Defender kullanmak için bir neden değil. :)
Bence neden. En son Advanced System Care almıştım yıllık. Bilgisayarın başına gelmedik kalmadı. Öncesinde de Norton deneme sürümü ile Kaspersky 1 yıllık kullanmıştım. Ciddi performans düşüşü yaşıyordum. Ardından bu konuyu epey araştırdım ve hiç kullanmamayı denedim. Windows 7'de Essentials, 10'da da Defender kullanıyorum yıllardır, daha herhangi bir sorunla karşılaşmadım. İndirdiğim dosyaların, dizi sitelerinin haddi hesabı yok.

Bu iş tamamen ne amaçla kullandığına bağlı.

Geri
Yukarı