Defter tutmak mantıklı mı?

Seleryus

Picopat
Merhabalar.
Sizce defter tutmak mantıklı mı? Sınav senesi bu defterler işime yarar mı yoksa konu anlatım kitaplarından mı yararlanırım da defterler bir işe yaramaz mı? Ne olur yani?
Tecrübeli kişileri konuya bizzat davet ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Defter tutmak hocanın sana "tahdakileri defterine yaz" demesi ile aynı. İlla ki o yazıları yazdın defterine. Bir düşün bakalım yararlı mı değil mi?

Ben yazdığımda daha iyi anlıyorum sınav zamanı da okuyorum yazdıklarımı. Eğer sende böyleysen defter yazmak mantıklı. Yok ben yazmadan da anlıyorum diyorsan gerek yok. Tarih dersinde hocamız hiçbir şey yazdırmadan dümdüz anlatıyor. Çoğunlukla anlamıyorum ama yazdıkça ve ek bir kaynaktan da bilgiler aldıkça konuyu anlıyorum.

Zaten yeterli cevabı almışsınız ama ben de söylemek isterim. Bu, sizin anlama biçiminize ve derse bağlı. Ben mesela bazı derslerde not tutardım, bazılarında tutmazdim. Sayısal derslerde not tutulcak bir şey yok zaten. Soru çözmek gerekir. Sözel derslerde daha iyi çalıştığını düşünürsen tutabilirsin. Sadece deftere yazmakla sınırlı da değil, klavyeyle bilgisayara da yazabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı