Değeri bilinmeyen Türkiye'nin en iyi müziği

Patrixcs

Kilopat
Makaleler
5
Yer
Marsilya
Geçen sene bu aylarda çıktı. Kendisi 46 milyon dinlendi ülkemizin durumunun ne kadar kötü olduğunu anlatan güzel bir müzikti. Birçoğumuz biliyoruz zaten. Ama aklıma takılan bir şey oldu. Mesela aleyna tilki biliyorsunuz zaten bilmek istemesek bile yine önümüze çıkıyor. Fakat şöyle bir şey var bir şarkısı 500 milyon izlenme almış. Bu kadar saçma bir şey görmedim. Susamam gibi ülkemizin kötü durumunu anlatan bir müziğin ondan az izlenip. O şarkının çok dinlenmesi cidden sinirimi bozdu.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Değeri bilinmeyen demişsinizde 46 milyon izlenmiş ve 2 milyonun üstünde beğeni almış. Aleyna Tilki gibi saçma sapan ülkede müzik diye bir şey bırakmayan insanların daha fazla izlenmesine şaşırmamalı. Onların çok izlenmesinin sebebi çıkardıkları şarkı değil, dinleyenler.

Bunun Aleyna Tilki'nin şarkısıyla karşılaştırılması ne kadar doğru bilmiyorum.

Klipte dikkatimi çeken bir şey var. Sorgulamakla ilgili kısımda saçı sakalı birbirine karışmış, sarhoş biri kullanılmış. Sorgulayan her insan böyle olmak zorunda mı?

Hayır değil sebepini bilmiyorum ama büyük ihtimalle ülkenin zorlu yaşam standartlarından artık sarhoş olmuş gibi.

Klipte dikkatimi çeken bir şey var. Sorgulamakla ilgili kısımda saçı sakalı birbirine karışmış, sarhoş biri kullanılmış. Sorgulayan her insan böyle olmak zorunda mı?
İşte çok sorgulamayacaksın böyle şeyleri, hızlı yaşayıp hızlı öleceksin, böyle çok sorgularsan hayatın anlamını falan ararsan deli olursun.

Değeri bilinmeyen demişsinizde 46 milyon izlenmiş ve 2 milyonun üstünde beğeni almış. Aleyna tilki gibi saçma sapan ülkede müzik diye bir şey bırakmayan insanların daha fazla izlenmesine şaşırmamalı. Onların çok izlenmesinin sebebi çıkardıkları şarkı değil, dinleyenler.

Bunun aleyna Tilki'nin şarkısıyla karşılaştırılması ne kadar doğru bilmiyorum.

Aleyna Tilki ile karşılaştırmam izlenme sayısı asla karşılaştırılamaz. Susamam gibi efsane bir şarkının Aleyna Tilki ile asla karşılaştırılamaz.

İşte çok sorgulamayacaksın böyle şeyleri, hızlı yaşayıp hızlı öleceksin, böyle çok sorgularsan hayatın anlamını falan ararsan deli olursun.
İnsanı diğer canlılardan ayıran şey merakıdır. Çok sorgulamakta bir sakınca görmüyorum. Tabii hayatının "her" saniyesini sorgulamakla geçirirsen şu sonuca varacaksın: Bu hayatta ölümden başkası yalan. Sonuç doğru fakat bunu uygulamaya dökersek hemen ölmemiz gerekir.

Geçen sene bu aylarda çıktı. Kendisi 46 milyon dinlendi ülkemizin durumunun ne kadar kötü olduğunu anlatan güzel bir müzikti. Birçoğumuz biliyoruz zaten. Ama aklıma takılan bir şey oldu. Mesela aleyna tilki biliyorsunuz zaten bilmek istemesek bile yine önümüze çıkıyor. Fakat şöyle bir şey var bir şarkısı 500 milyon izlenme almış. Bu kadar saçma bir şey görmedim. Susamam gibi ülkemizin kötü durumunu anlatan bir müziğin ondan az izlenip. O şarkının çok dinlenmesi cidden sinirimi bozdu.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Gerçekleri söylüyor diye her şeyi sanat olarak nitelendiremem ben. Aleyna Tilki haketmiyor evet ama bu şarkının "Şarkı olarak" yeterli değeri gördüğünü düşünüyorum. Mesela bu şarkıya bakın. Sadece 12 bin izlendi.

Aleyna Tilki ile karşılaştırmam izlenme sayısı asla karşılaştırılamaz. Susamam gibi efsane bir şarkının Aleyna Tilki ile asla karşılaştırılamaz.
Ben de ondan bahsediyorum. Karşılaştırılamaz demişsiniz ama yukarıda karşılaştırma yapmışsınız.
Aleyna Tilki gibi çakma sanatçıları bu yerlere getiren onları dinleyen kitle. Yani kızın müzikten anladığı bile yok. Sorsan müzik ne diye "tÜRqÇe pOp" der, o kadar.

Gerçekleri söylüyor diye her şeyi sanat olarak nitelendiremem ben. Aleyna tilki haketmiyor evet ama bu şarkının "şarkı olarak" yeterli değeri gördüğünü düşünüyorum. Mesela bu şarkıya bakın. Sadece 12B bin izlendi.

Ülke nufüsü 83 milyon bunun içindekileri 0-12 yaşındakileri 10 milyon diyelim. 73 milyon kalıyor bunu dinleyenlerin 46 milyonu biliyor şarkıyı diğer 30 milyon kişi bilmiyor.
Ben de ondan bahsediyorum. Karşılaştırılamaz demişsiniz ama yukarıda karşılaştırma yapmışsınız.
Aleyna tilki gibi çakma sanatçıları bu yerlere getiren onları dinleyen kitle. Yani kızın müzikten anladığı bile yok. Sorsan müzik ne diye "türqçe pop" der, o kadar.

İzlenme olarak karşılaştırdım zaten. Diğer türlü karşılaştırsak bile susamam her yerden tokatlar.

Geri
Yukarı