Değişken SSD Sağlık Değerleri

buraaksss

Centipat
Yaklaşık 6 ay önce ADATA630SU modeli SSD aldım. PC'yi bir süre kullanmadım, 2 gün önce açtığımda sağlık değeri bir anda %92'ye düştü (hard disk sentinele göre). Bir süre yine kullanmadım bugün açtığımda ise sağlık değeri %84 olarak gözüküyor ve 16 adet bad sectör var diyor( hard disk sentinel verisidir.) Ardından HD Tune programı ile detaylı tarama yaptım bir şey çıkmadı. Keza Crytek disk infoda ise sağlık %100 gözüküyor. Hard disk sentinel de ise 16 adet reallocated sector yazıyor. Hangi programa güveneceğim?

Yaklaşık 6 ay önce ADATA630SU modeli SSD aldım. PC'yi bir süre kullanmadım, 2 gün önce açtığımda sağlık değeri bir anda %92'ye düştü (hard disk sentinele göre). Bir süre yine kullanmadım bugün açtığımda ise sağlık değeri %84 olarak gözüküyor ve 16 adet bad sectör var diyor( hard disk sentinel verisidir.) ardından HD Tune programı ile detaylı tarama yaptım bir şey çıkmadı. Keza Crytek disk infoda ise sağlık %100 gözüküyor. Hard disk sentinel de ise 16 adet reallocated sector yazıyor. Hangi programa güveneceğim?

Ürünün kendi yazılımı var ise ona da bakın derim.

Geri
Yukarı