"Deli mi ne?" kanalı şehirde Jammerların (sinyal kesiciler) olduğunu iddia ediyor

İskenderun'da ailem ile çok rahat iletişim kurabiliyorum keza Antakya'da kuzenlerimlede kısa süre önce görüştüm. Bu şekilde bir şey olduğunu söylemediler, arada eve sinyal olmuyor ama uzun süreli değil.

Düzeltme yapıyorum, Cumhurbaşkanı Hatay'da, geldiğinden beri sinyallerde sorun var.

Halkta kaos yaratmak için atılmış asılsız haber. Jammer olsa hiçbir şekilde iletişim kurulamaz. İnsanların neyin ne olduğunu bilmedikleri konularla kaos yaratmaya çalışıyorlar. Prim verilmemeli.
Küçük sinyal kesiciler de var ve bazı yerlerde ne internet ne telefon tamamen çekmiyor, yakınlarımdan duydum ne kadar doğru bilmiyorum.

Sen ülkücü ağzı ile konuşmaya devam et, kendini geliştirme. Bu ülkenin geçmişinde çok fazla yaşanmış olay var.

Benim yazdığımla ne alakası var peki bunun. Ülkücü değilim türkçüyüm.
Ben yanlış bir şey mi söyledim Türkiye'nin geçmişinde yaşanmış olayları senden iyi biliyorum merak etme.

Küçük sinyal kesiciler de var ve bazı yerlerde ne internet ne telefon tamamen çekmiyor, yakınlarımdan duydum ne kadar doğru bilmiyorum.

Küçük sinyal kesiciler ev gibi ortamlarda bile zor etki ediyor. 2G 3G 4G bandlarını kolay kolay etkisiz hale getiremezsin, hele ki açık arazide imkansız, rüzgarın bile etkisi olur.

Etkisiz hale getirebilecek tek şey operatör firmalarının iş bilmezliği ve beceriksizliği.

Ülkede Jammer bolluğu var da bizim mi haberimiz yeni oluyor. Haber mantığı saçma. Üzerinde kendi uydu alıcısı (hayır çanak anten şeklinde değiller) olan araçları Jammer sanıyor olabilirler. Zaten internet musluğu var.

Deprem ölçeğine bakınca, mobilden sabite (mobil baz istasyonu elektrik hattına bağlanır, tekerden yükseltilir veya araç baz istasyonu vericisinin altında telle çevrili durur) çevrilmemiş çoğu baz istasyonu (bina cephesi veya terasına kiralama yöntemiyle konmuş mikrodalga fırınlarımız yani) fiziken zarara gördü kesinlikle çünkü binalar olması gerektiğinden yere daha yakın durumdalar.

Lakin korkmayın, Dıronsell'lerimiz vardı bizim "hiç kullanmak istemediğimiz", o kadar haklı ve güzel yazmış ki reklam yazarı arkadaş, kullanmadılar.

Halkta kaos yaratmak için atılmış asılsız haber. Jammer olsa hiçbir şekilde iletişim kurulamaz. İnsanların neyin ne olduğunu bilmedikleri konularla kaos yaratmaya çalışıyorlar. Prim verilmemeli.

Eklemek isterim: Jammer'in sinyal gücü baz istasyonu veya ilgili frekansın anteninin gücünden düşük olduğu sürece Jammer ancak kendi fiziki radyusunda (2-3m çap) etkili olur. Özellikle 1995 sonrası askeri saha operasyonlarında teröristlerin uzaktan bombalama eylemlerinde kabloludan kablosuza dönmesiyle beraber bu teknolojiyle daha yakından ilgilendi ülkemiz... bir komşudan satın aldık. Sonra ne oldu? Muhtemelen komşu satıştan sonra teröristlere kablosuz bombalar yerine televizyon kumandasıyla çalışanlarını daha ucuza yapabileceklerini öğrettiler ve Jammer'lar işe yaramadı... Rant.

İskenderun'da ailem ile çok rahat iletişim kurabiliyorum keza Antakya'da kuzenlerimlede kısa süre önce görüştüm. Bu şekilde bir şey olduğunu söylemediler, arada eve sinyal olmuyor ama uzun süreli değil.

Arkadaşım Hatay'da, sülalesi Samandağ'ına kadar uzanıyor, kaybettikleri bir yana göçük altında bir sürü akrabası ve arkadaşı var. Hatlar bugün daha iyi dedi. Sizinkiler iyi mi?

Arkadaşlar böyle yalan söyleneceğini sanmıyorum, bu çok büyük bir şey. Bu adam da hayatını boşu boşuna riske atmaz. Hapislerde çürür böyle bir şeyin yalanını söylerse.

Twitter'ı yasaklayanlar şehirde Jammer'lar da gezdirir, şaşırmam yani.

Son düzenleme:

O zaman bu adama sormayacaklar mı neden iftira attın bize diye bu iş te bir iş var ama bakalım.

Ülkede Jammer bolluğu var da bizim mi haberimiz yeni oluyor. Haber mantığı saçma. Üzerinde kendi uydu alıcısı (hayır çanak anten şeklinde değiller) olan araçları Jammer sanıyor olabilirler. Zaten internet musluğu var.

Deprem ölçeğine bakınca, mobilden sabite (mobil baz istasyonu elektrik hattına bağlanır, tekerden yükseltilir veya araç baz istasyonu vericisinin altında telle çevrili durur) çevrilmemiş çoğu baz istasyonu (bina cephesi veya terasına kiralama yöntemiyle konmuş mikrodalga fırınlarımız yani) fiziken zarara gördü kesinlikle çünkü binalar olması gerektiğinden yere daha yakın durumdalar.

Lakin korkmayın, Dıronsell'lerimiz vardı bizim "hiç kullanmak istemediğimiz", o kadar haklı ve güzel yazmış ki reklam yazarı arkadaş, kullanmadılar.

Eklemek isterim: Jammer'in sinyal gücü baz istasyonu veya ilgili frekansın anteninin gücünden düşük olduğu sürece Jammer ancak kendi fiziki radyusunda (2-3m çap) etkili olur. Özellikle 1995 sonrası askeri saha operasyonlarında teröristlerin uzaktan bombalama eylemlerinde kabloludan kablosuza dönmesiyle beraber bu teknolojiyle daha yakından ilgilendi ülkemiz... Bir komşudan satın aldık. Sonra ne oldu? Muhtemelen komşu satıştan sonra teröristlere kablosuz bombalar yerine televizyon kumandasıyla çalışanlarını daha ucuza yapabileceklerini öğrettiler ve Jammer'lar işe yaramadı... Rant.

Arkadaşım Hatay'da, sülalesi Samandağ'ına kadar uzanıyor, kaybettikleri bir yana göçük altında bir sürü akrabası ve arkadaşı var. Hatlar bugün daha iyi dedi. Sizinkiler iyi mi?

Evet ailem iyi, çok şükür atlattılar. Sadece kuzenim ve ailesi göçük altında kaldı, kaybettik.

Yeni konular

Geri
Yukarı