"Deli mi ne?" kanalı şehirde Jammerların (sinyal kesiciler) olduğunu iddia ediyor

Ekran görüntüsü 2023-02-09 152354.png

Devletin radyo sinyalleriyle nereler yıkılmış harita çıkardığı olaya delimine devletin jammerla telefon sinyallerini kestiğini insanları ölüme terkettiği yalanını söylüyor, anlamadığım sen buna nasıl inandın? Bu yalanı yaydığın kişiler buna nasıl inandı? Kutuplaşma hastalığı beyin eritiyor sanırım.

Son düzenleme:
Bu fenomenlerden daha tehlikeli olan şey bunların körkütük hayranları. Kardeşim jammer yalanı halkı dolduruşa getirmektir. Eğer doğru çıksaydı bakın delimi ne gerçeği ortaya çıkardı diye haber olacaktı ama tutmadı. Sırf ismin duyulsun diye sırf izlenmek için cahil cahil paylaşım yaparsan olacağı bu. Bilmediğin cihaz hakkında ne diye konuşursun. Bence yalan bilgilerle insanları dolduruşa getiren herkes yargılanmalı. Yardım ediyorsa Allah razı olsun ama yardımı yaparkende şov yapmazsın video çektirmek için uğraşmazsın. Yardım yardım için olmalı izlenmek için değil.

Eki Görüntüle 1662273

Devletin radyo sinyalleriyle nereler yıkılmış harita çıkardığı olaya delimine devletin jammerla telefon sinyallerini kestiğini insanları ölüme terkettiği yalanını söylüyor, anlamadığım sen buna nasıl inandın? Bu yalanı yaydığın kişiler buna nasıl inandı? Kutuplaşma hastalığı beyin eritiyor sanırım.
Konuyu okumadan boş boğazlık etme istersen dostum. Ben yalan yaymadım, iftira atarak ancak hak'ka girersin. Konu başlığında bile İDDİA yazıyor İDDİA.

Sonrasında ise yazdığı yazıyı 3. sayfada olması lazım tekrar yeni haber açmamak için kendi konuma cevap yazarak yeni haber diye paylaştım. Üzüldüm adına.

Konuyu okumadan boş boğazlık etme istersen dostum. Ben yalan yaymadım, iftira atarak ancak hak'ka girersin. Konu başlığında bile iddia yazıyor iddia.

Sonrasında ise yazdığı yazıyı 3. sayfada olması lazım tekrar yeni haber açmamak için kendi konuma cevap yazarak yeni haber diye paylaştım. Üzüldüm adına.

Yazdıklarım konuyu açana değildi zaten. Bu yalanı söyleyen ve bu aptalca şeye inanıp aptal aptal konuşanlaraydı. Sen buna nasıl inandın derken delimi neyi kastettim. Yalanı söyleyen ve yayan delimine olduğu için sözlerimde onaydı.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Jammerlar sinyal kesici olarak bilinirler. Herhangi bir telefon görüşmesi yapamazsınız, SMS atamazsınız, internetiniz çekmez. Kısaca sinyaller ile her şeyi kör eden, sivil vatandaşların kullanması tespit edildiği takdirde ciddi yaptırımları olan bir araçtır.

%100 gerçektir Twitter dışındada yazılıyor bu durum.

Felaket zamanlarında şebeke kesilmeleri, hatlara ulaşamamak gibi durumlar daha önceki depremlerde de yaşandı. Şebekelerde zarar yaşanmasa bile yoğunluğu kaldıramıyor bazen şebekeler. Bunları bilmeyip jammer demek cahilliktir. Operatörler mobil araçlarla destek sağlarlar böyle durumlarda. O bölgele bulunanların operatörleri gereksiz yere meşgul etmemesi şart.

Geri
Yukarı