Delid için 30 TL macun önerisi

PİTBULL SAMİ

Kilopat
Yer
Rivia
Daha fazla  
Maksimum 30 TL bütçem var, delid için bu fiyat bandında en kaliteli macun hangisidir? Ayrıca Xeon X3470'e delip yapacağım ve kapağını nasıl zarar vermeden açacağımı bilemiyorum. Bu işin püf noktalarını, nasıl açılacağını bilen varsa bilgilendirebilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Delid için YouTube'da bir sürü rehber mevcut. Göründüğü ve sanıldığı kadar da zor bir işlem değil. El beceriniz varsa jiletle, olmadı bu işlem için satılan özel aletler var onunla yapabilirsiniz.

Eğer delid yapacaksanız kaliteli bir sıvı metal macun almanızı tavsiye ederim. Sıradan bir macunla zahmete değer bir fark elde edemezsiniz.

Uygulayacağınız işlemcinin de delid ile fark yaratıp yaratmayacağını araştırın. Stok soğutucu kullanıyorsanız önce soğutucuyu değiştirin.

Son düzenleme:
Delid için YouTube'da bir sürü rehber mevcut. Göründüğü ve sanıldığı kadar da zor bir işlem değil. El beceriniz varsa jiletle, olmadı bu işlem için satılan özel aletler var onunla yapabilirsiniz.

Eğer delid yapacaksanız kaliteli bir sıvı metal macun almanızı tavsiye ederim. Sıradan bir macunla zahmete değer bir fark elde edemezsiniz.

Uygulayacağınız işlemcinin de delid ile fark yaratıp yaratmayacağını araştırın. Stok soğutucu kullanıyorsanız önce soğutucuyu değiştirin.
6 bakır borulu çift 120MM fanlı bir soğutucu kullanıyorum ve buna rağmen stres testlerde 90-95 derece görüyor. Bu yüzden son çare olarak delid yapacağım, 30 TL'ye Thermal Grizzly Aeronaut adlı bir termal macun buldum. Sizin önerdiğiniz gibi bir sıvı metal macun olmasa bile en azından 5-10 derece düşürüp düşüremeyeceğini merak ediyorum. Eğer hiç şansınız yok diyorsanız bana, olabilecek en uygun fiyat bandında bir sıvı metal macun önerebilir misiniz ?

Kullandiginiz sogutucunun marka ve modeli nedir? Kaliteli bir sey mi? Stres testlerinde donanimlara gereginden fazla yük bindigi icin normalden daha fazla isiniyorlar. O degerlere genelde oyun oynarken ulasmaniz pek mümkün degil.

Thermal Grizzly kaliteli markadir. Ben delid yaparken Conductonaut kullanmistim. Yalniz sizin baktiginiz macun sivi metal degil, düz termal macun. Delid yapacaksaniz sivi metal kullanin, yoksa delid yaptiginiza degmez.

Elbette birkac derece fark eder, sonucta islemci üzerinde kullanilan macun cok da özel bir ürün degil. O kadari da bana yeter derseniz o zaman düz macun da uygulayabilirsiniz. Ben yine de bu kadar zahmete girilecekse sivi metal uygulanmasindan yanayim. Tabii son karar yine size kalmis :)

En uygun fiyat demisken; Bütceniz maksimum ne kadar?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı