Delilsiz Kopya Muamelesi

DenizDönder

Hectopat
Daha fazla  
Bugün fizik sınavında telefonumu masaya teslim etmeyi unuttum. Sınav esnasında kapalı olan telefonumu anahtar ve paraların olduğu cebimden çıkarıp çizilmemesi için sıranın altına koydum. Ogretmen dolaşırken gördü. Ne kadar çabalasamda anlatamadım [emoji29] kagidimin üstüne Zk mı ZN mi öyle bir şey yazdı galiba imzasiydi. Kağıdımi alacaktı ama vermedim. Ellerim titreye titreye sinavimi yaptım. Sinavdan sonra o yazının ne anlama geldigini sorduğum zaman hiç bir anlama gelmiyor dedi. Arkadaşlar lütfen yardım edin. Durum çok ciddi sınava çok iyi çalışmıştım. Aglamamak için kendimi zor tutuyorum.[emoji24]

Son düzenleyen: Moderatör:
Öğretmeninle özel olarak konuş, yanına git. Sınıfta derdini anlatmaya çalışma çünkü bir faydası olmayacaktır.
Olmadı daha anlayışlı bir öğretmeninle veya okul müdür/müdüresi ile konuşmayı dene. Bunun için pek yapacak bir şey yok eğer hocanız anlayışsızsa.
Ama sizde de hata yok değil yani :)

Açıkçası o yazının ne anlama geldiğini bilmiyorum. Büyük ihtimal kopya ihtimali olan kağıtlara atılan bir tür paraf gibi bir şeydir. Telefonunu masaya götürmeyi unuttuğunda eğer sınav yeni başladıysa öğretmenine haber verebilirsin. Böylece kimse rahatsız olmadan mesele halledilir. Yok sınav başlayalı çok olmuşsa ve kopyadan şüpheleneceklerini düşünüyorsan haber verme, bırak cebinde kalsın. Durumu ailene de anlat bence. Böylece eğer gerekirse seni savunabilsinler. İyi günler.

Türkiye'deki üniversitelerde hocalar Tanrı gibidir ve zerre hak iddasında bulunamazsın. Hadi bulundun ve bir şekilde adamın haksız olduğunu kanıtladın. Bu sefer o adamın ve o adamı seven tüm hocalar tarafından mezuniyetin ertelenir. Dün hocamın yanına gittim Financial Management dersinden bütünleme sınavına girmek için hocam vize mi ağırlıklı olur yoksa final mi diye. Adam tek cümle söyledi "Bütünlemeden öğrenci geçirmiyorum" Yani financial Management in kitabını yalayıp yutsan alacağın not sınava girmeden belli.

MEB'e göre Lise ve Ortaokul için telefon kapalı bile olsa getirmek yasak. Getirdin ise bile onu dolaba koymalısın. Yani sınavın iptal değil ise şansını zorlama. İptal olduysa da güzellikle konuş.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı