Delirmemem için sebep söyler misiniz?

Yine de halinize şükredin siz. Ya daha kötü bir ülkede yaşasaydınız ne olurdu ? O zaman internet yerine başka birçok şeye delirmeniz için sebep olurdu. Bak bir adamın bir sözü vardır bildin mi ? "Coğrafya kaderdir".

Siyaset yapmayacağım burada ben sadece şunu diyeyim dolar 7.30'a cıkarken de 7'ye inerken de ben iner dedim ve sözüm bir bir oldu 7.30'dan 6.9 altına indi hala iner diyorum Max 1 dalgalanma yaşar yükselir ama bu dolar iner.

Yine de halinize şükredin siz. Ya daha kötü bir ülkede yaşasaydınız ne olurdu ? O zaman internet yerine başka birçok şeye delirmeniz için sebep olurdu. Bak bir adamın bir sözü vardır bildin mi ? "Coğrafya kaderdir".
İnstagram üzerinden storyler atarak Etiyopyalı kabileleri gezen bir adam "Onlara acımak çok yanlış, bu onların yaşam stili." diyordu. Gerçekten de öyle. Bir Etiyopya kabilesinden çocukla karşılaştıramayız kendimizi. Türkiye'de kabilede yaşayan var mı? O yüzden işte Almanya gibi İngiltere gibi Avrupa ülkelerine bakıp ağzımızın suyunu akıtıyoruz. Haklıyız da. Yanlış hatırlamıyorsam Amazon'da 2080 Ti 1200 dolardı. Şimdi 1200 TL'ye böyle bir ekran kartını aldığını hayal etsene. Bu sadece bir örnekti. Arabada da böyle, evde de. Elbette şükretmeliyiz ama körü körüne savunmanın (sana demiyorum) anlamı yok.

Bugün yine internette gezerken doların neredeyse 7TL olduğunu fark ettim ve R5 3600X'in 199 dolar olduğunu gördüm. Nasıl moralim bozuldu, nasıl sinirlendim anlatamam. Neden böyle bir ekonomide gençliğimizi heba ediyoruz? Delirmemem için tavsiye verir misiniz?

Merhaba ben 2021 yılının kasım ayından geliyorum ve şu anda fiyatı 330$...

:(
ScreenShot_20211201180737.png

Yeni konular

Geri
Yukarı