Dell 15R Harici Ekran Kartı Problemi

YgtTkn

Hectopat
Yer
İzmir
Dün itibariyle Dell 15R serisinden 5521 notebook aldım. Meşgul olduğumdan dolayı notebook'u bugün açabildim. Bataryadayken açtım bilgisayarımı fakat Catalyst Control Center hata verdi. Sağ tıklayıp değiştirilebilir grafikleri yapılandır dediğimde de Host Application hatası veriyor. Bu arada harici ekran kartı Radeon HD8730M, Onboard ekran kartı Intel Graphic Family 4000. Sağ tıklayıp değiştirilebilir grafikleri yapılandır dediğimde de Control Center Host Application hatası veriyor. Ben de nette okuduklarımdan yola çıkarak aygıtları kaldırıp tekrar yükledim güncelledim Catalyst Control Center’ı tekrar silip yükledim. .Net Framework 4.5 sürümünü yükledim ki zaten kuruluymuş notebookta. Bazı siteler yardımı ile oyunu kaldırıp kaldırmadığına bakıyorum malum yeni bilgisayar fakat sitede sadece Onboard ekran kartını görüyor, bu nedenle de oyunların hiçbirini kaldırmıyor diyor. Oyun denediğimde de kasmalar yaşıyorum. Oyuna sağ tıklıyorum acaba yüksek performans GPU ile aç şıkkı var mıdır diye fakat o da bulunmuyor. Bu konuyla ilgili ne yapmam lazım bilmiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.

Sürücüyü kurduktan sonra catalyst control center hata vermeden açılmaya başladı. Fakat buradan nasıl ekran kartları arası geçiş yapabilirim bilmiyorum. Önceki laptobumda yüksek performans gpu ve düşük performans gpu olmak üzere 2 şık vardı ve bunlar arasında rahatlıkla geçiş yapabiliyordum.

Uploaded with ImageShack.us

Şimdi değiştirilebilir grafikleri yapılandır dediiğimde bu pencere açılıyor.

İnsanı çıldırtmak için birebir. Şimdi de catalyst center'a tıkladığımda açmıyor. Masaüstünden sağ tıklayıp girdiğimdede host application hatası vermeye başladı.

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı