İnceleme Dell 27″ G2722HS

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Selam arkadaşlar.

Bugün Dell G2722HS adlı monitörü inceleyeceğim.

27.09.2022 tarihinde 3999TL'ye satın aldığım Dell G2722HS ürünü 29.09.2022 tarihinde ulaştı. En başta teknik özelliklerini yazıp ardından kişisel görüşlerime geleceğim. İyi okumalar şimdiden.

1687615198554.png

Dell G2722HS

dell.jpg

TEKNİK ÖZELLİKLER VE ÖLÇÜMLER

Teknik özellikler

• Ekran Çözünürlüğü: 1920x1080p
  • Çözünürlük Standardı: FHD
  • Ekran Teknolojisi: IPS
  • Yenileme Hızı: 165Hz
  • Tepki Süresi: 1ms

Ağırlık, yükseklik, genişlik ve en ölçümleri
  • Ekran Boyutu (İnç): 27inç
  • Ekran Boyutu (cm): 68.6 cm
  • Ekran En-Boy Oranı: 16:9
  • Kontrast Oranı (Statik): 1000:1
  • Parlaklık (Tipik): 350 cd/m²
  • İzleme Açısı Yatay: (H)178 º
  • İzleme Açısı Dikey: (V)178 º
Resmi sitesi; Dell 27 Inch Gaming Monitor - G2722HS : Computer Monitors | Dell Singapore

Kullanıcı İncelemesi;

Monitörü alırken bir kaç kriterim vardı. 27inç olması, yüksek Hz değerleri, IPS olması ve olursa sevineceğim şey olan 2K çözünürlüğe sahip olması. Maalesef hepsini kapsayan monitörler zamanında 5.5K'dan başlıyordu. Benim ise bütçem maksimum 4.5K'dı. Mecburen bunu aldım diyebilirim.

Aklımda ki tek soru pikselleri görmekti. Çoğu kişi 27inç ve 1080p monitörde böyle bir şeyin olduğundan bahsetti ama bu monitörde öyle bir şey yok. 50-60 cm mesafeden kullanıyorum ve piksel görme gibi bir yok. Sanırsam monitörün kalitesine de bağlı.

Monitör ciddi anlamda iyi. Premium bir his veriyor. Monitörü kullanma amacım iş (yazılım) ve oyun. Hikayeli oyunlarda oynarım ve ağırlıklı olarak rekabetçi oyunlarda oynarım ve hiç birinde üzmedi.

Kutu içeriği;

Kutu içeriğinden 1 adet güç kablosu, 1 adet HDMI ve 1 adet DP kablosu ile geldi.

OSD Menü;

Monitörün menü menüsüne, monitörün arkasında ki joystickden kontrol edebiliyorsunuz ve aşırı rahat. Belirteyim Türkçe yok ama gerekmiyor da.

Görseller;

Monitörü ilk zamanlar ayağı ile kullandım ve sonradan duvara monteleme aparatı aldım. Duvara monteleme aparatı sayesinde istediğimde yakınlaştırabiliyorum, sağa veya sola döndürebiliyorum. İkisinin de görselleri var.

IMG_20221007_153748.jpg

IMG_20220930_230401.jpg

IMG_20230403_125233.jpg

indir.jpeg

IMG-20230604-WA0011.jpg

Son düzenleme:
Hocam belki daha önce VA panel kullandınız ondan dolayı IPS'in siyahı sizi memnun etmedi. Işık sızması IPS monitörler de genel bir sorun yani birisi IPS monitör alırken sorun olacağını bilerek alıyor ama sizin ki dediğiniz gibiyse fazlaymış iade edebilirsiniz benim ki görünmüyor bile. Zaten OSD'de pek bir şey yok 2-3 ayar var ama dediğiniz gibi Türkçe olabilirdi. Hocam renk ayarlarını standart yapın OSD üzerinden ve parlaklık, konstrast yerine gelin oradan artık sizin oda aydınlatmanıza göre değişecek sizin elinizde. Eğer ki beğenmediyseniz veya ışık sızması aşırı fazla ise iade edin bence veya değişim yaptırın.
Evet Şuan hali hazırda AOC 27G2U/BK monitörüm vardı ve bu Dell den daha iyi görüntü veriyor gibi geliyor bana. Tamam bir İPS değil ama ondan kalır yanı da yok gibi. Neyse aldık artık.

Hocam belki daha önce VA panel kullandınız ondan dolayı IPS'in siyahı sizi memnun etmedi. Işık sızması IPS monitörler de genel bir sorun yani birisi IPS monitör alırken sorun olacağını bilerek alıyor ama sizin ki dediğiniz gibiyse fazlaymış iade edebilirsiniz benimki görünmüyor bile. Zaten OSD'de pek bir şey yok 2-3 ayar var ama dediğiniz gibi Türkçe olabilirdi. Hocam renk ayarlarını standart yapın OSD üzerinden ve parlaklık, kontrast yerine gelin oradan artık sizin oda aydınlatmanıza göre değişecek sizin elinizde. Eğer ki beğenmediyseniz veya ışık sızması aşırı fazla ise iade edin bence veya değişim yaptırın.

Bu da bahsettiğim sorun. Artık monitör mü sorunlu bilmiyorum daha 2 günlük.

WhatsApp Image 2022-11-26 at 20.48.51.jpeg

Son düzenleme:
Evet Şuan hali hazırda AOC 27G2U/BK monitörüm vardı ve bu Dell den daha iyi görüntü veriyor gibi geliyor bana. Tamam bir İPS değil ama ondan kalır yanı da yok gibi. Neyse aldık artık.

Bu da bahsettiğim sorun. Artık monitör mü sorunlu bilmiyorum daha 2 günlük.

Eki Görüntüle 1585367
Hocam iade edin. Bayağı ışık sızması var.

Aslında
Aslında videonun o köşesinde beyazlık var ama sizde ki net ışık sızması. Parlaklık 100% Kontrast 75%

Dosya Ekleri

• IMG_20221126_214012.jpg
    IMG_20221126_214012.jpg
    105,2 KB · Görüntüleme: 339
Son düzenleme:

Aslında.

Aslında videonun o köşesinde beyazlık var ama sizde ki net ışık sızması. Parlaklık 100% kontrast 75%

Ben bunu direk mağazadan satın aldıydım. Orada açtı baktık tabii beyaz ışık ortamında pek anlaşılmıyordu tamam dedim aldım onlarda sorun yok dedi. Ama eve gelince bu durumla karşılaştım. Geri alırlar mı ki ya da iade edebilir miyim?

Ben bunu direk mağazadan satın aldıydım. Orada açtı baktık tabii beyaz ışık ortamında pek anlaşılmıyordu tamam dedim aldım onlarda sorun yok dedi. Ama eve gelince bu durumla karşılaştım. Geri alırlar mı ki ya da iade edebilir miyim?
Hocam hiç bir fikrim yok.

Merhaba. Ben Gaming gen TR'den aldım ve şu an hiçbir sorun yok. Bugün birkac oyunda test ettim. Ölü piksel vesaire çıkmadı.

Merhaba. Ben Gaming gen TR'den aldım ve şu an hiçbir sorun yok. Bugün birkac oyunda test ettim. Ölü piksel vesaire çıkmadı.
oyunlarda sorun yok. ölü piksel de yok. sadece siyahlar berbart bende gaming den aldım. bilemedim. benim için tam bir hayal kırıklığı oldu. satıp başka modellere yönelecem

oyunlarda sorun yok. ölü piksel de yok. sadece siyahlar berbart bende gaming den aldım. bilemedim. benim için tam bir hayal kırıklığı oldu. satıp başka modellere yönelecem
Hocam değişim isteyin bence. Çünkü bu monitör kendi rakiplerine göre çok daha üst konumda. Sizin monitörünüz kusurlu gelmiş.

Hocam değişim isteyin bence. Çünkü bu monitör kendi rakiplerine göre çok daha üst konumda. Sizin monitörünüz kusurlu gelmiş.

Hocam bende de aynı monitörün 24" modeli var bende duvara asmayı planlıyorum siz nereden aldınız? Acaba?

Hocam bende de aynı monitörün 24" modeli var bende duvara asmayı planlıyorum siz nereden aldınız? Acaba?
Bunu aldım hocam. Lakin bana yanış ürün geldi satıcı ile konuştuğumda onu da sorunsuz bir şekilde kullanabileceğimi TV'de bile kullandıklarını söyleyip video attılar kurdum ve dedikleri gibi sağlam çıktı sorunsuz şekilde kullanıyorum öneririm gerçekten çok güzel bir alet.

1669499069309.png

Dosya Ekleri

• IMG_20221107_173403 (1).jpg
    IMG_20221107_173403 (1).jpg
    145,5 KB · Görüntüleme: 348
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı