İnceleme Dell 27″ G2722HS

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Selam arkadaşlar.

Bugün Dell G2722HS adlı monitörü inceleyeceğim.

27.09.2022 tarihinde 3999TL'ye satın aldığım Dell G2722HS ürünü 29.09.2022 tarihinde ulaştı. En başta teknik özelliklerini yazıp ardından kişisel görüşlerime geleceğim. İyi okumalar şimdiden.

1687615198554.png

Dell G2722HS

dell.jpg

TEKNİK ÖZELLİKLER VE ÖLÇÜMLER

Teknik özellikler

• Ekran Çözünürlüğü: 1920x1080p
  • Çözünürlük Standardı: FHD
  • Ekran Teknolojisi: IPS
  • Yenileme Hızı: 165Hz
  • Tepki Süresi: 1ms

Ağırlık, yükseklik, genişlik ve en ölçümleri
  • Ekran Boyutu (İnç): 27inç
  • Ekran Boyutu (cm): 68.6 cm
  • Ekran En-Boy Oranı: 16:9
  • Kontrast Oranı (Statik): 1000:1
  • Parlaklık (Tipik): 350 cd/m²
  • İzleme Açısı Yatay: (H)178 º
  • İzleme Açısı Dikey: (V)178 º
Resmi sitesi; Dell 27 Inch Gaming Monitor - G2722HS : Computer Monitors | Dell Singapore

Kullanıcı İncelemesi;

Monitörü alırken bir kaç kriterim vardı. 27inç olması, yüksek Hz değerleri, IPS olması ve olursa sevineceğim şey olan 2K çözünürlüğe sahip olması. Maalesef hepsini kapsayan monitörler zamanında 5.5K'dan başlıyordu. Benim ise bütçem maksimum 4.5K'dı. Mecburen bunu aldım diyebilirim.

Aklımda ki tek soru pikselleri görmekti. Çoğu kişi 27inç ve 1080p monitörde böyle bir şeyin olduğundan bahsetti ama bu monitörde öyle bir şey yok. 50-60 cm mesafeden kullanıyorum ve piksel görme gibi bir yok. Sanırsam monitörün kalitesine de bağlı.

Monitör ciddi anlamda iyi. Premium bir his veriyor. Monitörü kullanma amacım iş (yazılım) ve oyun. Hikayeli oyunlarda oynarım ve ağırlıklı olarak rekabetçi oyunlarda oynarım ve hiç birinde üzmedi.

Kutu içeriği;

Kutu içeriğinden 1 adet güç kablosu, 1 adet HDMI ve 1 adet DP kablosu ile geldi.

OSD Menü;

Monitörün menü menüsüne, monitörün arkasında ki joystickden kontrol edebiliyorsunuz ve aşırı rahat. Belirteyim Türkçe yok ama gerekmiyor da.

Görseller;

Monitörü ilk zamanlar ayağı ile kullandım ve sonradan duvara monteleme aparatı aldım. Duvara monteleme aparatı sayesinde istediğimde yakınlaştırabiliyorum, sağa veya sola döndürebiliyorum. İkisinin de görselleri var.

IMG_20221007_153748.jpg

IMG_20220930_230401.jpg

IMG_20230403_125233.jpg

indir.jpeg

IMG-20230604-WA0011.jpg

Son düzenleme:
Değer mi sizce?

Bu kadar uğraşa arasında bu kadar fark var mı?

Dell'i verip Lenovo almak istiyorsun. Fakat tipini beğenmedim ve G-Sync komplike yok yazmışsın.
Bende diyorum ki, neden beğenmediğin ve sorun olmayan Dell'i değiştiresin? Değmez tabii ki. Uğraştan kastın nedir bilmiyorum. Sorun mu var Dell monitöründe?

Dell'i verip Lenovo almak istiyorsun. Fakat tipini beğenmedim ve G-Sync komplike yok yazmışsın.
Bende diyorum ki, neden beğenmediğin ve sorun olmayan Dell'i değiştiresin? Değmez tabii ki. Uğraştan kastın nedir bilmiyorum. Sorun mu var Dell monitöründe?
Yok hocam baştan sorim. Dell monitörü aldım dün. Değiştirme imkanınız olsa iade için uğraşıp, y27 30 alır mısınız,üstünr 200 TL verip? DELL G2722HS ile y27 30 arasında dağlar kadar fark var mı? Bu sorular için fikir istemiştim sadece. Monitörü gen tr mağazasında kontrol ettirdim sorun yok dediler daha kullanmaya vaktim olmadı, sadece fikir almak istiyorum.

Yok hocam baştan sorayım. Dell monitörü aldım dün. Değiştirme imkanınız olsa iade için uğraşıp, Y27 30 alır mısınız, üstünr 200 TL verip? Dell G2722HS ile Y27 30 arasında dağlar kadar fark var mı? Bu sorular için fikir istemiştim sadece. Monitörü gen TR mağazasında kontrol ettirdim sorun yok dediler daha kullanmaya vaktim olmadı, sadece fikir almak istiyorum.

Dell iyi bir markadır ve kullandığın iyi bir modeldir. Yeni konu açmışsın zaten. Gerek yok böyle bir değişime. Bu inceleme kısmını doldurmayalım. Amacında sapıyor çünkü. 👍

Ghosting sıkıntısı var mı hocam?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar arkadaşlar daha önceden aldığım Dell g2722hs monitörü fazla ışık sızmasından dolayı iade etmiştim sonra farklı monitörler denedim. Lenovo y27-30 (2 farklı yerden deneyip iade ettim) ve gigabyte g24f-2 iade ettim. Denediğim monitörler arasında Dell monitör diğerlerine göre en iyisiydi. Kürkçü dükkanı misali tekrardan Dell g2722hs monitörü siparişi verdim. 5. Monitör denememdi, ışık sızması minimum seviyede, ölü pixel yok ya da görmedim, ghosting yok artık kalıcı olarak monitörü sahiplendim. 1080p de 27 inç Lenovo da pixel aralığını hissettim ancak 27 inç Dell de hissetmedim diyebilirim. Sonuç olarak denediğim monitörler arasında en iyisi olarak Dell oldu ve alacak kişilere tavsiye ederim. Umarım denediğim modeller ve alacak kişilere yardımcı olur.

Merhabalar arkadaşlar daha önceden aldığım Dell g2722hs monitörü fazla ışık sızmasından dolayı iade etmiştim sonra farklı monitörler denedim. Lenovo y27-30 (2 farklı yerden deneyip iade ettim) ve gigabyte g24f-2 iade ettim. Denediğim monitörler arasında Dell monitör diğerlerine göre en iyisiydi. Kürkçü dükkanı misali tekrardan Dell g2722hs monitörü siparişi verdim. 5. Monitör denememdi, ışık sızması minimum seviyede, ölü pixel yok ya da görmedim, ghosting yok artık kalıcı olarak monitörü sahiplendim. 1080p de 27 inç Lenovo da pixel aralığını hissettim ancak 27 inç Dell de hissetmedim diyebilirim. Sonuç olarak denediğim monitörler arasında en iyisi olarak Dell oldu ve alacak kişilere tavsiye ederim. Umarım denediğim modeller ve alacak kişilere yardımcı olur.
Şanssız ve uzun bir deneyim olmuş ama sonucunda memnun kalmışsınız. Keşke ilk sefer değişim talep etseydiniz belki her şey kısa yoldan çözülürdü. Olsun sonuca bakalım. Adınıza mutlu oldum iyi kullanmalar dilerim. Response Time'ı değiştirmenizi önermem sorun yaşayanlar oluyormuş. Fast'de kalsın.

Dell marka monitör alırken iki kez düşünün. Monitör satın almıştım ve bozuk çıkmıştı sürekli cızırdayıp görüntü gidiyordu. İade veya değişim yapamadan satıcıda stok bitti. Dell ile defalarca görüştüm üç ay sonra aynı monitörün kutusuz ve aksesuarsızını (güç kablosu, hdmi kablosu) gönderdiler. Aldığım monitörde pahalı değil 2500 liraya almıştım. O kadar profesyonel geçinen marka ucuz bir monitörü değiştirmek için üç ay uğraştırdı. Ben bu çileyi çektim bir daha dell marka hiçbir şey almayacağım. Yani elinizdeki Dell ürünlere iyi bakın sorun çıkarsa çok uğraştırıyorlar.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı