DELL 27" S2716Dg 144Hz 1Ms 1440p Monitor İnceleme

Monitorumu bugun teslim almis bulunmaktayim. Musait oldugum vakit eve gidince kurulumunu yapacagim. Arti ve eksilerini detayli olarak belirtecegim.

Piyasada pek fazla bilinmeyen fakat yurt disinda yogun olarak kullanilan sade ve guzel tasarima sahip 2K cozunurluk 144Hz 1Ms kullanim firsati sunuyor.

Arkadaşlar açıkçası parasını hak eden bir ürün diyebilirim. Yaklaşık 2.450TL civarında bir fiyata aldım, bir mağaza da 2 tane kalmıştı bir tanesini almış oldum. Anladığım kadarıyla yoğun ilgi sadece 'Asus'un 'PG278Q' markasına yönelik, çok fazla bu monitörü kullanan yok sanırım.

Artıları:
  • +144Hz
  • +1MS
  • +G-Sync
  • +Menüye kolay erişim
  • +Sade tasarım (Alt kısımlar metal gibi.)
  • +Montaj kolaylığı (5 dakika sürmedi açıkçası, parçalar mıknatıslı olduğu için hemen kurulumunu yaptım.)
  • +Sunmuş olduğu 1440p çözünürlük.
  • +Hem dikey hem de yatay kullanım
  • +Kablo dağınıklığının önüne geçilmiş, yuvarlak bölümden kablolar kolayca geçiyor böylelikle karışık gözükmüyor bu çok hoşuma gitti.

Eksileri:
  • -Menü 'Türkçe' değil.
  • -TN
  • -USB 3.0 portları ve kulaklık girişi çok alakasız konumlandırılmış.
  • -Hoparlör mevcut değil (benim için sorun teşkil etmiyor çok.)

(Fotoğraflar bana ait değildir. Yoğunluktan ötürü vakit bulamadım, hemen bu şekilde atmak istedim. Zaten birebir olarak aynı benim ürünüm de.)

S2716DG-front-off.jpg

S2716DG-portrait.jpg

S2716DG-rear.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
En büyük eksisi bence fiyatı. Sizin için söylemiyorum tabi ki tamamen şahsi fikrim bir monitöre bu kadar para verilmez. Ben olsam ki yaptım 3 tane 21,5 inç 23 de olur FHD 1 ms tepki süreli freesync yada gsyncli monitör alırım. çoklu monitör deneyimi de yaşamış olurdunuz hem de daha ucuza gelirdi. Hayırlı olsun ama. Bu arada TN paneli eksiye koymuşsun hocam bence TN panel bir avantaj. Bu monitör IPS ekran olsa 3500 TL olurdu. Evet görüş açısı daha fazla IPS ekranların ama neticede monitör bu sen bir tarafta monitör 3 metre çaprazında oynamıyorsun. IPS bana göre cep telefonları için ideal. IPS ekran ve TN ekran monitörüm var. Kesinlikle IPS TN den daha iyi değil.

En büyük eksisi bence fiyatı. Sizin için söylemiyorum tabi ki tamamen şahsi fikrim bir monitöre bu kadar para verilmez. Ben olsam ki yaptım 3 tane 21,5 inç 23 de olur fhd 1 ms tepki süreli freesync yada gsyncli monitör alırım. çoklu monitör deneyimi de yaşamış olurdunuz hem de daha ucuza gelirdi. Hayırlı olsun ama. Bu arada TN paneli eksiye koymuşsun hocam bence TN panel bir avantaj. Bu monitör IPS ekran olsa 3500 TL olurdu. Evet görüş açısı daha fazla IPS ekranların ama neticede monitör bu sen bir tarafta monitör 3 metre çaprazında oynamıyorsun. IPS bana göre cep telefonları için ideal. IPS ekran ve TN ekran monitörüm var. Kesinlikle IPS TN den daha iyi değil.
G-Sync keşke öyle her monitörde olsa da biz de alsak.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı