Dell 5401 vs ASUS X509

kızagan

Kilopat
İki model arasında kaldım dell 5401 ya da asus Asus X509 Dell markasını ürünlerini hiç kullanmadım ama işlemcisi iyi ASUS markasının ürünlerini kullandım daha önce. Çok memnun kaldım ama bu ürünün işletim sistemi yok hangisini almalıyım?

Kullanım amacınızı belirtmeniz daha iyi olur.

Bilgisayar iş için gerekli. Kullanma şeklim şu şekilde internet tarayıcısında aynı anda 20 30 sekme açık oluyor gün boyu arasında geziniyorum, tarayıcı üzerinde çalışan yazılımlar kullanıyorum. Bilgisayarda ise Word, Excel acık oluyor işlem yapıyorum. Isınma yüzünde donma, kapanma, işlemci dar boğazında veya RAM yetmemesinden bilgisayarın kapanmasının istemiyorum. Elimde Acer 5755G kullanıyorum öğrenci yıllarımdan kalan 9 yılık bu bilgisayara RAM ve SSD takviyesi yaptım. İşimi görmüyor.
Windows 10 kurabilirsiniz istiyorsanız. Bu arada Dell daha iyi. Ayrıca indirimdeyken daha mantıklı bir seçim kesinlikle. Ancak bu fiyat aralığında farklı modeller de önerebilirim isteğinize bağlı.

Teşekkür ederim bilgiler için. 7 bin TL bütçe ile en iyi bilgisayarı almak istiyorum, 5-6 yıl kullanabilmeliyim ve ayriyeten bu bilgisayar hafta için her gün acık olacak. HP, Acer, Casper, LG marklarının önermeyi.
Donanımsal olarak alakaları dahi yok fakat bu bütçede çok daha iyisi alınır.

İnternet reklamları hariç marka hakkında bilgim yok. Bana 6 gün sürekli 8-5 arası acık ve 5-6 yıl sağlıklı çalışacak bir makine lazım.

Son düzenleme:
İş için gerekli bilgisayar. Kullanma şeklim şu şekilde internet tarayıcısında aynı anda 20 30 sekme açık oluyor gün boyu arasında geziniyorum, tarayıcı üzerinde çalışan yazılımlar kullanıyorum. Bilgisayarda ise Word, Excel acık oluyor işlem yapıyorum. Isınma yüzünde donma, kapanma, işlemci dar boğazında veya RAM yetmemesinden bilgisayarın kapanmasının istemiyorum. Elimde Acer 5755G kullanıyorum öğrenci yıllarımdan kalan 9 yılık bu bilgisayara RAM ve SSD takviyesi yaptım. İşimi görmüyor.

Teşekkür ederim bilgiler için. 7 bin TL bütçem var bu fiyata en iyi bilgisayar almak istiyorum 5-6 yıl kullanma bilmeliyim ve ayriyeten bu bilgisayar hafta için her gün acık olacak. HP, Acer, Casper, LG marklarının önermeyi.

Hocam sizce 7.000 TL'ye iş için bilgisayar biraz değişime gitti açıkcası. Öyle yüksek bir sisteme gerek yok benim tavsiyem. Eğer izin verirsen ben sana bir tavsiye verebilirim. Fiyatına göre çok güzel bir bilgisayar buldum tam sizlik.

Hocam sizce 7.000 TL'ye iş için bilgisayar biraz değişime gitti açıkcası. Öyle yüksek bir sisteme gerek yok benim tavsiyem. Eğer izin verirsen ben sana bir tavsiye verebilirim. Fiyatına göre çok güzel bir bilgisayar buldum tam sizlik.

Fiyat fazla değil dolara çevir 917 dolar yapıyor çok yüksek değil. İşlemci, anakart, vb bileşenlerin fiyatına göre. Ben dayanıklı bir şey bakıyorum 5-6 yıl beni götürmeli.

Fiyat fazla değil dolara çevir 917 dolar yapıyor çok yüksek değil. İşlemci, anakart, vb bileşenlerin fiyatına göre. Ben dayanıklı bir şey bakıyorum 5-6 yıl beni götürmeli.

Kardeşim beni 6-7 yıl götürmeli diyorsunda ben kendi bilgisayarımı her gün açıp 7-8 saat oyun oynuyorum. Ve halen beni götürüyor 7 yıldır 200 TL'ye almıştım. İş için sana çok güzel işlemcili 3500 TL'ye buldum. Sana soru sorucağım da bu konuya müsait değil yeni konu açabilirsin iş için önerilen bilgisayar diye.

Geri
Yukarı