Dell 7577 laptop eGPU kurulum sonrası oyun performansı düşük

SDemir

Kilopat
Daha fazla  
Dell 7577 cihazıma eGPU takmak için, exp GDC v8.5, 275W Dell güç kaynağı ve GTX 1660 Super aldım. Bugün gerekli montajları gerçekleştirdim, BIOS'tan nic devre dışı bıraktım. Aygıt yöneticisine geldiğimde ilk başta yeni kartı görmedi, güvenli modda 1050 Ti'ın Driver'ını sildim ve yeniden başlatıp GTX 1660 Super'in Driver'ını kurdum ve hem 1050 Ti gördü hem de 1660 Super'i. 1050 Ti aygıt yöneticisinden kaldırdım, 1660 Super kod 43 hatası verdi onu da düzelltim. Warzone oyununu açtım menüde 70 FPS civarı, Insurgency ilk verisoynunu açtım oyun içi 90 FPS veriyor. Acaba kurulumda hata mı yaptım?
Sorunun kaynağını çözdüm. eGPU yapmak isteyen arkadaşlar içinde önemli bir bilgi, Notebook cihazınızın, Kendi monitörünü kullanmak istiyorsanız, Performans kaybını göze almalısınız yada Performans kaybı istemiyorum diyorsanız HDMİ portu olan kaliteli bir monitör işinizi görecektir. Warzone hariç geri kalan oyunlarda sorun yok Dahili notebook ekranımda, Crysis Remastered Ayarlarında Doku, Fizik ve birkaç tane seçeneği Yüksek seçtim geri kalanı ise orta seçtim. 1080p Çözünürlükte 60FPS sabit aldım. 1050 Ti kartımda 46-55 arası geziyordu, Güzel bir monitör kullanırsam daha güzel sonuç alabileceğimi düşünüyorum. Benim için farklı bir tecrübe oldu. eGPU düşünen kişiler için önemli bir sonuç.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı