Dell Dimension 5000 Upgrade

'Masaüstü Bilgisayarlar' bölümünde Recep Baltaş tarafından 29 Mart 2011 tarihinde başlatılan konu.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. Recep Baltaş

Recep Baltaş Technopat Yönetici

Beğenileri:
    42.551
    Yer:
    İstanbul
    Bilgisayarım Dell Dimension 5000 ama orjinalinde farklı olarak 8600Gt ve 2gb ram var.
    1)Benim anakartımın modeli ne?Bu sorunun cevabına "Dell Dimension 5000'in anakartı" şeklinde aramlarla google üzerinden ulaşmaya çalıştım(cümle biraz garip sanki) ama sonuç yok ben de everest ile bilgisayar raporumu çıkardım ve ekte var ordan bulabilirsen bul orada en fazla çipset yazıyor anakart adı olarak Dell yazmakta.

2)Her ne kadar diğer özellikle raporda olsa da ben söyleyeyim dedim İntel P4 3.2 Ghz. 2Gb Kingston Ram,nVıdıa Axle 8600 Gt Güç kaynağımın üzerinde "max. 305. watt" ifadesi var.
    Peki benim bu sistemle Point Blankı en son çözünürlükte oynayamam normal mi?Çözünürlüğü en sona getirip(grafikler en az ve orta da zaten) oynarken çok oyuncuda takılıyor, eğer sistemim yeterli ise bunu sebebi nedir?(çözünürlük 1280x1024)

3)Bilgisayarımda tonla virüs var bunu format atmadan silmemi nasıl önerirsin(özellikle autorun inf.)

4)Recep abi yazın yaklaşık 450-600 tl arasında bütçem olacak(inşallah)artık normal oyunlardan geçtim fakat Point Blank en fazla League of Legends oynarken zorlanmayacağım bir bilgisayar için ne yapmam gerekli.Aslında kafamda bir sistem var fakat güç kaynağım ve anakartımın destekleme durumunu tam bilmediğimden burda ortalama fiyat sorma-araştırma gibi bir durumum olmuyor.

5)Core 2 duo işlemciler nasıldır yanına 9800Gt ve bu ramleri söküp 4gb kit taksam olur mu?Anakartım ve güç kaynağım destekler mi?Bir anakart görmüştüm yanılmıyorsam MSI-p5g41t idi bunu üstünde core2 duo ve Core 2 Quad destekli yazıyordu bu anakart nasıldır iyi midir?son olarak başta Core 2Quad düşüdüm fakat pahalı olabilrmiş. vs. vs. kafamda o kadar şey ve hüzün var ki sırf bunları düşünmekten derslerime veremiyorum.

2. Recep Baltaş

Recep Baltaş Technopat Yönetici

Beğenileri:
    42.551
    Yer:
    İstanbul
    1-Dell gibi firmalar kendine özgü anakart kullanır. Bu anakartları genelde Asus gibi firmalara yaptırırlar ama Asus’un sitesinde bu anakartları bulamazsın. Dell’in sitesinden indireceksin BIOS ve sürücü gibi şeyleri:

Drivers & Downloads

2- P4 ile oyun oynamayı unut kısacası…

3- http://technopat.net/forum/guvenlik/1402-kaspersky-rescue-disk-10-0-23-29-a.html

4- 600 TL ile sistemi komple değiştirebilirsin.

5- Bak dersler en önemli şey. Sen paran olduğunda gel, ben sana o paraya en iyi sistemi tavsiye ederim. Dediğin anakart MSI değil ASUS. MSI tavsiye ederim.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş