Dell G15 2. SSD montajı

Kokorec123

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar uzun arayışlar sonrası donanım fiyatlarının arttığı bugünlerde Dell G15 Ryzen 5600h RTX 3050 model laptopu sipariş ettim. Büyük merakla beklediğim üründe 2. SSD yuvasına SSD takmak için herhangi bir bağlantı vidası aparatı olmadığını gördüm. Ürünle gelen SSD yuvasında hem bağlantı vidası hem de üstünde kahverengi bir parça var. Bu durumda saydığım parçalar olmadan 2. SSD alınca Boşta olan slota nasıl monte ederiz? Sadece cıvata yeterli midir? Anakart görseli aşağıdadır.

Dosya Ekleri

• RAMSSD-5.jpg
    RAMSSD-5.jpg
    93,5 KB · Görüntüleme: 760
  • internals-8.jpg
    internals-8.jpg
    168,8 KB · Görüntüleme: 850
Son düzenleyen: Moderatör:
SSD portu koyup da montaj için aparat takmayan Dell'e diyecek bir şey bulamıyorum.
Masaüstü anakartlarda hiç böyle bir soruna denk gelmedim.
Muhtemelen bende öyle yapacağım artık, teşekkürler.
naptınız hocam yapabildiniz mi yoksa aparat mi aldınız ? Bir de bu ssdye soğutucu bakır koymak şart mı ?

naptınız hocam yapabildiniz mi yoksa aparat mi aldınız ? Bir de bu ssdye soğutucu bakır koymak şart mı ?
Hocam fırsat bulup SSD alamadım hala, 10 gün içinde alacağım muhtemelen. Daha kasayı açıp içine de bakmadım. İnşallah kasayı açarken sıkıntısız açarız. Masaüstü kullanmaya alışığız, her türlü dağıtıp topluyordum. İlk defa dizüstü aldım bende.
Kardeşim siyah izole bant ile oturttur. Ben öyle yaptım TR'de bulamadım o aparatı. Gayet de sorunsuz oturdu. Halen öyle kullanıyorum. Bir sıkıntı yaşamadım.
Ben aşağıda linki bulunan ürünü alıp dediğiniz gibi izole bant ile tutturmayı düşünüyorum.
Bu ürün G15 5511 için uygun mu?

Son düzenleme:
Hocam fırsat bulup SSD alamadım hala, 10 gün içinde alacağım muhtemelen. Daha kasayı açıp içine de bakmadım. İnşallah kasayı açarken sıkıntısız açarız. Masaüstü kullanmaya alışığız, her türlü dağıtıp topluyordum. İlk defa dizüstü aldım bende.

Ben aşağıda linki bulunan ürünü alıp dediğiniz gibi izole bant ile tutturmayı düşünüyorum.
Bu ürün G15 5511 için uygun mu?
Uygun.

Teşekkürler. Bugün itibariyle ben de 1 TB SSD alıp bantla yapıştırarak sisteme ekledim. Sorunsuz çalıştı. Ama ben yine de Aliexpress'den aparat ile birlikte SSD soğutucu siparişi de verdim. Oda yola çıktı, 100 TL tuttu ikisi. 20 gün içinde gelir daha sonra SSD yi onlarla montaj ederim.
Bugün itibariyle aldım ve taktım.
Dün aparat da geldi, SSD'yi aparatı ile monte ettim.
Edit; 19 Mayıs 2022 tarihinde geldi.

Son düzenleme:
Teşekkürler. Bugün itibarıyla ben de 1 TB SSD alıp bantla yapıştırarak sisteme ekledim. Sorunsuz çalıştı. Ama ben yine de AliExpress'den aparat ile birlikte SSD soğutucu siparişi de verdim. Oda yola çıktı, 100 TL tuttu ikisi. 20 gün içinde gelir daha sonra SSD'yi onlarla montaj ederim.

Bugün itibarıyla aldım ve taktım.
Dün aparat da geldi, SSD'yi aparatı ile monte ettim.
Edit; 19 Mayıs 2022 tarihinde geldi.

Hocam AliExpress linkini paylaşabilir misin?

Geri
Yukarı