Dell G15 5*** serisi alınmamalı ve önerilmemeli!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Arkadaşlar selam. Geç dönüş için kusura bakmayın. Dell US forumlarında konu açacağım veya mevcut konu varsa oraya yazacağım.

Sorunları madde madde özetleyebilir misiniz? Ben çevirip oluştururum mesajı.

Alienware comment Center uygulaması
Türkiye'deki bütün Dell G15 serisi cihazlarda problemli, hatalı çalışıyor. Uygulama sürekli loopa girip Microsoft hesabı ve şifresi istiyor.

Alienware comment Center uygulaması
Türkiye'deki bütün Dell G15 serisi cihazlarda problemli, hatalı çalışıyor. Uygulama sürekli loopa girip Microsoft hesabı ve şifresi istiyor.
Command Center sanırım?

Arkadaşlar selam. Geç dönüş için kusura bakmayın. Dell US forumlarında konu açacağım veya mevcut konu varsa oraya yazacağım.

Hocam madem global bir şey yapıyorsunuz, ben de derdimi anlatayım.

Dell G5 15 5587 cihazı kullanıyorum. 2018 yılının cihazı. i7 8750H ve GTX 1060 MAX-Q mevcut. Zaten US forumlarında çokça yazmışlar ama bir de siz yazın, belki bir şey olur.

Sorun; cihazı fişten çıkartınca rezil derecede yavaşlaması. File Explorer bile 15 saniyede açılıyor, siz düşünün. YouTube 720p video izlerken bile donuyor belirli aralıklarda. Ufak bir araştırma yaptığımda bu sorunu bu modelde yaşayan birçok insan gördüm. Cihazın işlemcisi haddinden fazla yavaşlıyor.

Evet ve Bu Command Center hatasının Windows'un Türkçe olmasından kaynaklandığı söyleniyor. Bu uygulamanın Türk diliyle bir sorunu var.
Ve Dell'in sitesinde sürücü yükleyici bir yazılım var, Bu yazılım yüklü olan sürücüleri tekrar tekrar yüklemeye çalışıyor.
Command Center uygulaması Dell G15 serisi cihazlarla uyumlu değil.
-Fan hızı ve sıcaklık değerlerini yanlış veriyor.
-Uygulamada fan hızını, işlemci performansını ayarlama imkanı var. Fakat herhangi bir ayar yapılamıyor.
Uygulama bizim cihazlarla uyumlu değil.

Son düzenleme:

Hocam tek bir problem var. Diğerleri muhtemelen sadece bizim cihazlarda var.

Dell Alienware Command Center gerçekten berbat bir uygulama. Muhtemelen cihazımın çok sıcak görünmesinin sebebi o. Değerler tamamen yanlış ve G modu açınca performans yerle bir oluyor.

Zaten Alienware Command Center Dell G15 cihazlar için üretilmiş bir yazılım değil. Tek isteğim Dell G15 5510, 5515 gibi modellere yeni bir yazılım üretilmesi.

Evet ve Bu Command Center hatasının Windows'un Türkçe olmasından kaynaklandığı söyleniyor. Bu uygulamanın Türk diliyle bir sorunu var.
Ve Dell'in sitesinde sürücü yükleyici bir yazılım var, Bu yazılım yüklü olan sürücüleri tekrar tekrar yüklemeye çalışıyor.
Command Center uygulaması Dell G15 serisi cihazlarla uyumlu değil.
-Fan hızı ve sıcaklık değerlerini yanlış veriyor.
-Uygulamada fan hızını, işlemci performansını ayarlama imkanı var. Fakat herhangi bir ayar yapılamıyor.
Uygulama bizim cihazlarla uyumlu değil.
En açıklayıcı ve en belirgin hataları arkadaş iyi açıklamış. @Recep Baltaş

Ben de dell g15 ryzen edition kullanıyorum ve aynı sorunlardan müzdaripim.
Commanter center uygulaması sağlıklı çalışmıyor. Ne fan ayarı ne da farklı bir ayar yapılabiliyor ve sürekli alien fx hatası verip güncelleme istiyor ancak windows store de güncelleme yapılmıyor. (Güncelleme için w store atıyor)
Ben 1 aydır kullanıyorum şimdiye kadar gözlemlediğim en bariz sorun buydu. Birde belki g mod kimi zaman açıtığın zaman kapalı durumuna göre de bir fark yaratmıyor. Bu hiç yaratmadığı anlamına da gelmesin. Yazılımsal bir sorun var. Kimi zaman aynı oyunda 5 ile 10 derece fark sağlarken kimi zaman 1 2 derece anca fark ediyor.

Yine sayın recep abi özellikle bu commander center uygulamasında bize yardımcı olup çözüme kavuşturursan bu konuda ki herkes olarak müteşekkir kalırız. İyi günler dilerim :)

@fatih murdock @Cliff_Burton @Recep Baltaş.
Toparlarsak Alienware Command Center için.
- Uygulama her açılışta sürekli Microsoft hesabı ve şifre istiyor.
-Alienware FX diye bir şey var sürekli onun eksikliğiyle ilgili bildirim geliyor.
- Uygulama, işlemci ve ekran kartının sıcaklık ve kullanım bilgilerini net bir şekilde yanlış gösteriyor.
- Uygulamada fanların hız ayarı olmasına rağmen çalışmıyor.
- Uygulamanın içinde yüksek performans, sessiz, soğuk gibi güç seçenekleri profilleri var fakat onlar da bir işe yaramıyor.
Dell G15 serilerinde bu uygulama olmadan Nahimic ses kontrol uygulaması açılmıyor. Seste kalite istiyorsanız Alienware Command Center mecbursunuz.

Bu arada F9 tuşu çalışıyor. Uygulamada adam gibi tek çalışan sanırım o.
Tuşa basıldığı an işlemciyi hız aşırtıp sabit 4200 GHz çıkartıyor ve orada kalmasını sağlıyor. Bu olayı görev yönetcisinde GHz takibi yaparak görebilirsiniz. Maksimum GHz ve maksimum fan ama oyuna veya herhangi bir şeye etkisi yok. Bu yüzden sadece fan sesiyle kuru gürültü yapıyor :)

Bu yazdığım sorunlar Türkiye'de satılan

Bütün G15 55XX serisi için geçerli. İster Intel olsun, ister Ryzen, ister 3060, ister 1650 bu yazılım bu seriyle uyumsuz. Ama bu PCI'nin kesinlikle böyle bir yazılıma ihtiyacı var.

Son düzenleme:
Konuyu açtım, servis tag soran otomatik mesaj geldi.

Hello, I’m your Dell virtual assistant. I see you've opened a thread.

In order for me to review your system configuration, may I have the Service Tag / Express Service Code/ Order Number?
Refer the below link to find the Service Tag:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Konu linki:

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı