Dell G15 5*** serisi alınmamalı ve önerilmemeli!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Arkadaşlar konuda bahsedilen cihaz G5 serisi değildir! G5 eski kasa. G15 yeni Alienware kasa.
Hocam bir oturuşta 50 sayfa okudum ondan sonra dayanamadım buraya geldim. Son durum nedir? Satıldı mı, değişim mi oldu yoksa yeni bir cihaz mı tercih ettiniz, o cihaz nedir? Kısa bir özet geçer misiniz lütfen.

Altına soğutucu aldım 10 derece bir düşüş oldu. Oyunlarda ve çalışmasında bir sıkıntım yok. Alien ware comand Center bende yüklü değil. Performansından memnun gibiyim.
Bunun yerine Acer 5500u modeli var. Bundan daha iyidir.
Bu arada hocam sizin soğutucu marka ne ve kaç fanlı ? Bende 4 5 yıllık bir addison marka çift fan var. Baya sesli çalışıyor ama 5 derece kadar etki etti bana.

Kendiniz bileceği bir şey artık bu durum. Bu fiyat aralığında yüzde yüz sorunsuz bir cihaz yok. Bende yukarı da arkadaşın dediği gibi soğutucu kullanıyorum ben de bile 5 derecelik düşüş oldu. Ben size şu an en popüler yazılım sorunlarını yazdım onun haricinde ki çoğu sorun şahsi fikrim kişisel sorunlar ya da laptoptan kaynaklı sorunlar. 1650 yerine ben Dell'in bu modelini yine tercih ederdim. Ama tercih sizin.

Evet haklısınız. Eğer Lenovo'nun 3050 Ti versiyonunu almazsak muhtemelen bunu tercih edeceğim gibi duruyor.

Evet haklısınız. Eğer Lenovo'nun 3050 Ti versiyonunu almazsak muhtemelen bunu tercih edeceğim gibi duruyor.
Bilgisayar ısınıyor demişler evet ısınıyor kardeşim cayır cayır yanıyor hatta yük altında 100 dereceye geldiği anlar var peki bu ne yaratıyor dersen bilgisayarda hiçbir şey performans olarak kaybın yok eğer kucağına alırsan laptobu biraz sıcaklayabilirsin kışın güzel bile oluyor. Oynadığım oyunlarda en çok işlemciyi zorlayan oyun Warzone oldu saatlerce oynamama rağmen sıcaklıktan dolayı performans düşüşü yaşanmıyor. 9 aydır kullanıyorum evet o herkesin bahsettiği alienware command düzgün çalışmıyor benim için önemide yok zaten. Gelelim ekrana ips değil teknik detayları biliyorsundur bence baya yeterli bir ekranı var bir tık ekran parlıklığı düşük kalıyor, hoparlörleri ortalama ses veriyor ve son olarak kasa, sağlam bir kasası var 9 aydır menteşesi hiç gevşemedi boşluk yok tasarım olarakta baya şık duruyor. @fatih murdock arkadaşımıza katılıyorum 16k-17k etmez ama 14k civarına kadar sağlam gideri olan laptodur kendisi.
Not: Ben 11 bin liraya satın aldım.

Bilgisayar ısınıyor demişler evet ısınıyor kardeşim cayır cayır yanıyor hatta yük altında 100 dereceye geldiği anlar var peki bu ne yaratıyor dersen bilgisayarda hiçbir şey performans olarak kaybın yok eğer kucağına alırsan laptobu biraz sıcaklayabilirsin kışın güzel bile oluyor. Oynadığım oyunlarda en çok işlemciyi zorlayan oyun Warzone oldu saatlerce oynamama rağmen sıcaklıktan dolayı performans düşüşü yaşanmıyor. 9 aydır kullanıyorum evet o herkesin bahsettiği alienware command düzgün çalışmıyor benim için önemide yok zaten. Gelelim ekrana ips değil teknik detayları biliyorsundur bence baya yeterli bir ekranı var bir tık ekran parlıklığı düşük kalıyor, hoparlörleri ortalama ses veriyor ve son olarak kasa, sağlam bir kasası var 9 aydır menteşesi hiç gevşemedi boşluk yok tasarım olarakta baya şık duruyor. @fatih murdock arkadaşımıza katılıyorum 16k-17k etmez ama 14k civarına kadar sağlam gideri olan laptodur kendisi.
Çok teşekkür ederim.

Hocam bir oturuşta 50 sayfa okudum ondan sonra dayanamadım buraya geldim. Son durum nedir? Satıldı mı, değişim mi oldu yoksa yeni bir cihaz mı tercih ettiniz, o cihaz nedir? Kısa bir özet geçer misiniz lütfen.

Cihazı sattım ve onun yerine masaüstü aldım. Şu anki fikirlerim. Şansınız varsa kesinlikle masaüstü almalısınız. Eğer taşıyacaksanız ise kesinlikle laptop almalısınız.

Cihazı sattım ve onun yerine masaüstü aldım. Şu anki fikirlerim. Şansınız varsa kesinlikle masaüstü almalısınız. Eğer taşıyacaksanız ise kesinlikle laptop almalısınız.
Anladım hocam, hayırlı olsun.

Bu arada hocam sizin soğutucu marka ne ve kaç fanlı? Bende 4 5 yıllık bir addison marka çift fan var. Bayağı sesli çalışıyor ama 5 derece kadar etki etti bana.

5 fanlı fanlar laptopun altındaki ızgara kısmına denk geliyor. Önemli olan bu.
Ayrıca fiyat performans. https://www.hepsiburada.com/dell-g1...agaza=GpnTeknoloji&url_src=and-product-detail

Bilgisayar ısınıyor demişler evet ısınıyor kardeşim cayır cayır yanıyor hatta yük altında 100 dereceye geldiği anlar var peki bu ne yaratıyor dersen bilgisayarda hiçbir şey performans olarak kaybın yok eğer kucağına alırsan laptopu biraz sıcaklayabilirsin kışın güzel bile oluyor. Oynadığım oyunlarda en çok işlemciyi zorlayan oyun Warzone oldu saatlerce oynamama rağmen sıcaklıktan dolayı performans düşüşü yaşanmıyor. 9 aydır kullanıyorum evet o herkesin bahsettiği Alienware command düzgün çalışmıyor benim için önemide yok zaten. Gelelim ekrana IPS değil teknik detayları biliyorsundur bence bayağı yeterli bir ekranı var bir tık ekran parlıklığı düşük kalıyor, hoparlörleri ortalama ses veriyor ve son olarak kasa, sağlam bir kasası var 9 aydır menteşesi hiç gevşemedi boşluk yok tasarım olarak da bayağı şık duruyor. @fatih murdock arkadaşımıza katılıyorum 16K-17K etmez ama 14K civarına kadar sağlam gideri olan laptodur kendisi.

Evet ben de sizin gibi kullanıyorum. Benim servis maceram oldu serviste anakart değiştirdiler 10200H olan işlemciyi 10500h yapmışlar sağ olsunlar 11 binliraya 10500hli 3050 liaptop sahibi oldum gibi bir şey ama klavyem servisten sonra bir daha çalışmadı.

5 fanlı fanlar laptopun altındaki ızgara kısmına denk geliyor. Önemli olan bu.
Ayrıca fiyat performans. https://www.hepsiburada.com/dell-g1...agaza=GpnTeknoloji&url_src=and-product-detail

Evet ben de sizin gibi kullanıyorum. Benim servis maceram oldu serviste anakart değiştirdiler 10200H olan işlemciyi 10500h yapmışlar sağ olsunlar 11 binliraya 10500HLI 3050 liaptop sahibi oldum gibi bir şey ama klavyem servisten sonra bir daha çalışmadı.

Attığınız link fan linki değil laptopum linki ama? Ben fanı sormuştum aslında.

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı