Dell G15 5515 driver güncelleme

Khrey

Decapat
Merhaba, geçenlerde Dell G15 5515 (AMD Ryzen 5 5600h, RTX3050, 8 GB RAM) kodlu bilgisayarı satın aldım fakat birtakım sorular aklıma takıldı.

1. Dell'in kendi sitesinde otomatik driver güncellemesi yaptım ilk aldığım zaman fakat alt tarafta 20 tane daha driver güncellenebilir gözüküyor, bunları güncellemeli miyim? Çünkü otomatikte çıkmadı bunlar.
2. Otomatik güncelleme yapıldığında BIOS'u da güncellemişti, BIOS'a girip bir şey yapmam gerekiyor mu? (Kısayol tuşlarından dolayı BIOS'a bir türlü giremedim F2 tuşunda ses kısma var)

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, geçenlerde Dell G15 5515 (AMD Ryzen 5 5600h, RTX3050, 8 GB RAM) kodlu bilgisayarı satın aldım fakat birtakım sorular aklıma takıldı.

1. Dell'in kendi sitesinde otomatik driver güncellemesi yaptım ilk aldığım zaman fakat alt tarafta 20 tane daha driver güncellenebilir gözüküyor, bunları güncellemeli miyim? Çünkü otomatikte çıkmadı bunlar.
2. Otomatik güncelleme yapıldığında BIOS'u da güncellemişti, BIOS'a girip bir şey yapmam gerekiyor mu? (Kısayol tuşlarından dolayı BIOS'a bir türlü giremedim F2 tuşunda ses kısma var)
1- Dell Update var onu kullan. 2- Hayır.

1. olarak Dell'in kendi sitesinde otomatik driver güncellemesi yaptım ilk aldığım zaman fakat alt tarafta 20 tane daha driver güncellenebilir gözüküyor, bunları güncellemeli miyim? Çünkü otomatikte çıkmadı bunlar.
Bir sorun belirtilmediği sürece en günceli kullanmanız en iyisi olacaktır.
2. Otomatik güncelleme yapıldığında BIOS'u da güncellemişti, BIOS'a girip bir şey yapmam gerekiyor mu? (kısayol tuşlarından dolayı BIOS'a bir türlü giremedim F2 tuşunda ses kısma var)
Hayır, gerekmiyor. BIOS'a giremediğiniz durumlarda Shift tuşuna basılı tutarak bilgisayarınızı "Yeniden Başlat"ın.
1638222199379.png

1-Dell Support asist yazılımını kurabilirsiniz.
2-BIOS'a girip ek bir şey yapmanıza gerek yok. BIOS tuşu F2'ye art arda basınca girmesi lazım.

Ek bilgi. F tuşlarına basınca önce üstündeki fonksiyon değil de F tuşu çalışsın isterseniz FN+ESC'ye basın. Daha sonra FN tuşu ile fonksiyonları çalıştırabilirsiniz.

1-Dell Support asist yazılımını kurabilirsiniz.
2-BIOS'a girip ek bir şey yapmanıza gerek yok. BIOS tuşu F2'ye art arda basınca girmesi lazım.

Ek bilgi. F tuşlarına basınca önce üstündeki fonksiyon değil de F tuşu çalışsın isterseniz FN+ESC'ye basın. Daha sonra FN tuşu ile fonksiyonları çalıştırabilirsiniz.
harikasınız teşekkürler

harikasınız teşekkürler
Dell support asist kurmanı önermiyorum çünkü bir süreden sonra yani kendi gözlemlerim youtubede bir şey oynatırken veya başka bir video oynatırken anlık donma yaratıyor sistemde. Ben de Dell G3 3590 kullanıyorum lazım olan programları söyliyim gerisi sistem tüketiyor. AWCC Dell Update. Bir de Dell Power Manager. AWCC ile Power Manager My Dell uygulamasına entegre artık.

Yeni konular

Geri
Yukarı