Dell G15, Dell G515 vs Lenovo Ideapad Gaming 3

Fermiyon

Centipat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Önceden de bir konu açmıştım. Orada da bahsettiğim gibi, aşırı oyun oynamam ancak tabii ki de oyunları düzgünce oynamak istiyorum. Normalde Dell G515'in teknik özelliklerini çok beğenmiştim ancak Dell G15'te dahil yazılımsal sorunların olduğunu okudum. Dell G515'in ısınma sorunlarından da çok bahsedildi tabii. G15 ihtiyaçlarımı karşılayacak sanıyordum ancak sanırım o da çok problemli şimdi bir de Lenovo'yu buldum. Uzunca da kullanmak istiyorum tabii ki.
Linkler:
DELL G15
DELL G515
Lenovo Ideapad Gaming 3
Not: Sanırım Dell G15 ve Lenovo arasındayım daha çok ve Dell G15'in RTX 3050 olma, Windows 11 ile gelme gibi bir avantajı var. Isınma ve yazılım sorunlarına takıldım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Peki sizce 1650 ekran kartlı lenovo yerine 2-3bin TL ekleyip rtx 3050 modelini almalı mıyım, değer mi?

Bence değer. Ancak gücünüz varsa kesinlikle 3060 almalısınız. 3050 serisi zorunluluktan önerilen bir ekran kartı serisi. Normalden VRAM darboğazı sıkıntısı var.

Bence değer. Ancak gücünüz varsa kesinlikle 3060 almalısınız. 3050 serisi zorunluluktan önerilen bir ekran kartı serisi. Normalden VRAM darboğazı sıkıntısı var.

Sanırım 3060 değil ama en fazla 3050 Ti olan modeli alabilirim. GTX 1650 alsam pişman olur muyum sizce yoksa biraz daha parayı gözden çıkarayım mı?

Ele gitsin sorunlu cihaz.
İki lenovo arasından 1650'yi alacaksak olsam da yine Dell g15 5515'i tercih etmeyeyim mi? Onda rtx 3050 var çünkü.

Son düzenleme:

Ona pek sıcak bakmıyorum hem üstte de belirtildiği gibi darboğaz falan da yapma durumu var. Ben şu an Dell G15 mi Lenovonun 1650 olan modeli mi diye düşünüyorum.

VRAM darbogazi olacak diye daha güçsüz bir model almaya gerek yok.

Son bir karar vermem gerekiyor, aşırı oyun oynamıyorum 2-3 bin TL de az para değil 3050 Ti için değer mi onu bilmem. Lenovo Ideapad Gaming 3'ün GTX 1650 modeliyle Dell G15 5515 RTX 3050 arasında seçim yapacak olsam yine de Lenovo'yu mu seçeyim bugün alacağım
@Cliff_Burton

Önceden de bir konu açmıştım. Orada da bahsettiğim gibi, aşırı oyun oynamam ancak tabii ki de oyunları düzgünce oynamak istiyorum. Normalde Dell G515'in teknik özelliklerini çok beğenmiştim ancak Dell G15'te dahil yazılımsal sorunların olduğunu okudum. Dell G515'in ısınma sorunlarından da çok bahsedildi tabii. G15 ihtiyaçlarımı karşılayacak sanıyordum ancak sanırım o da çok problemli şimdi bir de Lenovo'yu buldum. Uzunca da kullanmak istiyorum tabii ki.
Linkler:
DELL G15
DELL G515
Lenovo Ideapad Gaming 3
Not: Sanırım Dell G15 ve Lenovo arasındayım daha çok ve Dell G15'in RTX 3050 olma, Windows 11 ile gelme gibi bir avantajı var. Isınma ve yazılım sorunlarına takıldım.

Linkini attığım Lenovo'yu sipariş ettim. Yarın gelecek sanırım. Merak eden olursa izlenimlerimi paylaşırım.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı